Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

ROK SZKOŁY W RUCHU
„ Ćwiczyć każdy może”

Rok szkolny 2013/ 2014 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu.
Nasza szkoła przystąpiła do w/w akcji i zdeklarowała wykonywanie zadań związanych z aktywnością fizyczną na zajęciach W-F i poza nimi. Szkoła została umieszczona na mapie szkół biorących udział w akcji i wykonuje zadania w różnych obszarach:

Obszar nr 1

„Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne”

W ramach programu przeprowadzone zostały lekcje pokazujące iż w szkole zajęcia w-f mogą być ciekawe i atrakcyjne.

Scenariusz 1 – lekcja gimnastyki – Nauczanie ćwiczeń równoważnych: waga przodem oraz waga bokiem. Doskonalenie układu na równoważni.

Scenariusz 2 – Nauczanie techniki marszu nordic walking. Doskonalenie koordynacji ruchowej.

Obszar 4

„ Kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli WF oraz wychowawców edukacji przedszkolnej”

Obszar nr 5

„ Pozalekcyjne zajęcia sportowe”

W szkole prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe min.:

Koło taneczne cheerleaders.

Na zajęciach pod opieką nauczycielek pani mgr Marty Szataniak i pani mgr Sylwii Łuźniak grupa chętnych dziewcząt przygotowuje układy choreograficzne z pomponami, piłkami i laskami gimnastycznymi, wstążkami i stepami. Układy prezentowane są na zawodach sportowych, na promocji szkoły, uświetniają również uroczystości szkolne. Grupa składa się z 15 dziewcząt z różnych klas, ich występy cieszą się dużymi zainteresowaniem a z roku na rok mamy coraz więcej chętnych w swoich szeregach. W trakcie zajęć prowadzone są również treningi fitness, aerobiku, zumby oraz tańców klasycznych i nowoczesnych. Uwieńczeniem pracy są wspaniałe występy dziewczyn zakończone zawsze gorącymi brawami publiczności.

Gry sportowe

W szkole prowadzone są pozalekcyjne zajęcia z gier sportowych, które prowadzi pan mgr Marcin Szymak. Dziewczęta i chłopcy spędzają aktywnie wolny czas a także szlifują technikę i taktykę gier przygotowując się do zawodów. W ramach zajęć zorganizowane były w styczniu i lutym wyjazdowe sparingi z piłki koszykowej w zaprzyjaźnionym gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej – gospodarzem był pan mgr Hubert Zawiślak. Tu, pod czujnym okiem trenerów- młodzież doskonaliła swoje umiejętności.
Efektem ciężkiej pracy są zwycięstwa jakie osiągnęły w tym roku zespoły. Dziewczęta wywalczyły I m w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w piłce koszykowej – 26.II.2014 i zakwalifikowały się do zawodów rejonowych (13.III.2014), których gospodarzami po raz pierwszy była nasza szkoła. Na swoim boisku wielki sukces – dziewczyny zwyciężyły pokonując zespoły z Radomska i z Piotrkowa Trybunalskiego, tym samym zakwalifikowały się po raz pierwszy do zawodów wojewódzkich gdzie zajęły bardzo dobre IV m.

Pływalnia

W poniedziałki w godzinach 15-17 prowadzone są zajęcia na pływalni na których młodzież ma możliwość nauczenia się i doskonalenia techniki pływania różnymi stylami a także przygotowuje się do zawodów a wszystko to pod okiem doświadczonego trenera mgr Roberta Pawlickiego. Dzięki wytężonej pracy młodzież i trener osiąga ogromne sukcesy - Zimowe Mistrzostwach Polski w pływaniu pobijając swoje rekordy życiowe i zajmując wysokie lokaty w klasyfikacji.
Czas spędzony w parku wodnym wykorzystywany jest również jako forma odnowy biologicznej, regeneracji po treningach i relaks po męczącym dniu.

Zimowy obóz sportowy

Podczas tegorocznych ferii ( 28.I. - 01.II.2014 ) został zorganizowany w naszej szkole zimowy obóz sportowy w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Na obóz pojechało 10 uczniów pod opieką opiekunów i organizatorów pana mgr Roberta Pawlickiego i pani mgr Joanny Durki. Młodzież na początku uczyła się jeździć na nartach i snowboardzie pod okiem instruktora a następnie doskonaliła swoje umiejętności indywidualnie. Uczniowie zjeżdżali z e stoków- Solisko, Sucha, Juliany, Golgota i Czyrna. Po zajęciach była możliwość skorzystania z sprzętu i obiektów sportowych.


Pierwszy historyczny mecz piłki ręcznej w naszej szkole „Uczniowie szkoły -kontra absolwenci”

03.01.2014 r w ZSP Kleszczów odbył się towarzyski mecz piłki ręcznej w którym wzięli udział aktualni uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni absolwenci- byli mistrzowie powiatu w latach 2011? 2012 i wicemistrzowie rejonu. Mecz okazał się bardzo wyrównany w rezultacie po zaciętej walce i dogrywce zwyciężyli absolwenci. Impreza była doskonałą okazją do integracji uczniów i nauczycieli całej szkoły którzy tłumnie przybyli kibicować drużynom. Mecz sędziowali i organizowali pan mgr M. Szymak i pan mgr H.Zawiślak.


Pozalekcyjnych zajęciach sportowe z lekkoatletyki

Młodzież z naszej szkoły to ogromne talenty, wiele osób trenuje lekkoatletykę pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Jest to ciężka i mozolna praca, która wymaga wielu treningów i wyrzeczeń jednak najbardziej wytrwali docierają na szczyt.
W tym roku podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce które odbyły się w Spale od 23- 26 stycznia 2014 r wielki sukces osiągnęła nasza uczennica z klasy I b Weronika Chojka która wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w biegu na 200 m w kategorii juniorów młodszych z czasem – 25.85
Znakomite IV miejsce w kategorii juniorów wywalczyła uczennica klasy Ib Marta Olczyk w biegu na 3000 m i osiągnęła czas 10:27,47
XXII miejsce w kategorii juniorów w biegu na 200m zajął Maciej Roczek z kl. II a z czasem 23.43

Obszar nr 7

„Zajęcia niezorganizowane”

W szkole mamy wiele talentów, które my nauczyciele staramy się wspierać i pomagamy uczniom w ich realizacji. W tym roku szkolnym swoje pasje taneczne ujawniły dziewczęta i chłopcy z I i II klas. W dniu 21 marca podczas promocji szkoły zaprezentowali oni swoje autorskie układy taneczne. Nad choreografią współpracowali przez wiele tygodni czego efektem były wspaniałe występy przyjęte gorącą owacją publiczności.

Pierwsza grupa to dziewczyny z klasy I B:

Klaudia Michałek
Kasia Morawiec
Weronika Chojka
Aleksandra Trajdos
Sylwia Misiak
Wiktoria Rabenda

Równie utalentowana grupa młodzieży to:

Natalia Kurzydlak kl. IA
Marta Jagieła kl.IA
Julia Derek kl.IA
Justyna Olszewska kl.IA
Albert Pagacz kl. II T
Patryk Pawlak kl. IIA

Obszar nr 8

„Aktywność w gronie rodziny”

W dniu 16 marca odbyła się integracyjna „Zumba” z okazji „Dnia Kobiet”.
Zaproszone zostały uczennice wraz ze swoimi mamami, babciami lub siostrami czy koleżankami (mile widziani byli również panowie).
Spotkałyśmy się w niedzielę o godzinie 16.00 na salce fitness, choć było nas niewiele świetnie się bawiłyśmy. Nauczyłyśmy się nowych układów i zatańczyłyśmy do rytmów muzyki tureckiej, greckiej a także karaibskiej (merengue, calypso, reggae) i latynoskiej ( samba, salsa, cha -cha, mambo), nie obyło się oczywiście bez tańca brzucha.
Spotkanie było okazją do integracji nauczyciel – uczeń – rodzic, a także ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu no i oczywiście świetną formą zabawy i relaksu.
Mamy nadzieję, że w następnej zabawie integracyjnej przy gorących rytmach Zumby grono chętnych się powiększy (planujemy na Dzień Dziecka).
A w każdy wtorek o 15.10 zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach pozalekcyjnych zumba, aerobik, fitness i cheerleaders.