Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Losy absolwentów 2017
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych zebrał - jak co roku - informacje o tym, jaki kierunek kształcenia wybrali absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2017 roku. Analiza przekazanych nam danych jest niezmiernie ciekawa. Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą także o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100% zdawalnością na egzaminach oraz maturach.
TNT   |   LO

Losy naszych absolwentów rocznik 2016
Tradycją stało się zbieranie informacji, jaki kierunek kształcenia wybierali absolwenci naszych szkół w roku szkolnym 2015/2016. W tym roku rekordową popularnością cieszyła się Politechnika Wrocławska, na kierunku mechatronika, automatyka i robotyka oraz elektronika, tą renomowaną uczelnie wybrało, aż 10 absolwentów Technikum. Studentami wrocławskiej uczelni są też absolwenci klasy matematyczno-fizycznej na kierunkach budownictwo oraz informatyka. Absolwenci klas licealnych, wybierali wśród kierunków kształcenia: biochemię oraz filologie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także filologię germańską, angielską i pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim.

Czytaj więcej...

Jakie uczelnie wybrali nasi absolwenci w 2015 roku?
Jak co roku wychowawcy klas i pani dyrektor zebrali informacje o tym, jaki kierunek kształcenia wybrali absolwenci, którzy zdawali maturę w maju 2015 roku. Analiza przekazanych nam danych jest niezmiernie ciekawa. Wnioski mogą być bardzo pomocne dla rodziców i uczniów tegorocznych trzecioklasistów Gimnazjum w Kleszczowie oraz dla tych uczniów, którzy do matury przystąpią w przyszłym roku. Prestiżowa polska uczelnia Akademia Górniczo-Hutnicza to tegoroczny hit. Nasi absolwenci są dziś studentami takich kierunków, jak: geodezja i kartografia (2 osoby), zarządzanie i inżynieria produkcji, inżynieria materiałowa oraz inżynieria mechaniczna i materiałowa. Uczniowie wybierali też uczelnie związane z wojskiem.

Czytaj więcej...