Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Losy naszych absolwentów rocznik 2016
Tradycją stało się zbieranie informacji, jaki kierunek kształcenia wybierali absolwenci naszych szkół w roku szkolnym 2015/2016. W tym roku rekordową popularnością cieszyła się Politechnika Wrocławska, na kierunku mechatronika, automatyka i robotyka oraz elektronika, tą renomowaną uczelnie wybrało, aż 10 absolwentów Technikum. Studentami wrocławskiej uczelni są też absolwenci klasy matematyczno-fizycznej na kierunkach budownictwo oraz informatyka. Absolwenci klas licealnych, wybierali wśród kierunków kształcenia: biochemię oraz filologie na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także filologię germańską, angielską i pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim.
Tegoroczni absolwenci Liceum i Technikum podjęli również naukę na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunkach mechatronika oraz chemia. Ponadto, absolwenci naszych szkół są studentami takich uczelni jak: Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie na kierunku inżynieria środowiska, Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku położnictwo oraz na Uniwersytecie Przyrodniczy we Wrocławiu na kierunkach ochrona środowiska oraz żywienie człowieka, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunkach finanse i rachunkowość w języku angielskim, zarządzanie produkcją oraz ekonomię, a także wychowanie fizyczne i menager sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dwie osoby zdecydowały się na podjęcia kształcenia w Wielkiej Brytanii, na Uniwersytecie w Coventry, na kierunku grafika komputerowa oraz „business and administration”. Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100 % zdawalnością na egzaminach maturach.

szczegóły liceum - zobacz

szczegóły technikum - zobacz