Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Losy absolwentów 2018
Jak co roku wychowawcy absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie zebrali informacje o dalszych losach naszych tegorocznych maturzystów – jaki kierunek studiów wybrali i jakie uczelnie cieszyły się największym zainteresowaniem. Analiza przekazanych nam danych jest bardzo ciekawa. Absolwenci technikum najczęściej wybierali dalszą naukę na Politechnice Łódzkiej (10 os.), Politechnice Wrocławskiej (4 os.), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (3 os.). Najczęściej wybieranym kierunkiem: automatyka i robotyka oraz informatyka. Absolwenci liceum wybierali studia na uczelniach państwowych. Zdecydowana większość wybrała Uniwersytety (18 os.) w Łodzi (4 os.), Wrocławiu (4 os.), Częstochowie (2 os.) oraz Politechnikę Łódzką (6 os.), Politechnikę Wrocławską (4 os.). Absolwenci z klasy o profilu językowym wybrali kierunki humanistyczne lub językowe, z grupy matematyczno – fizycznej aż 9 os. wybrało kierunki techniczne głównie na politechnikach. Absolwenci z klasy o profilu ratowniczo – medycznym kontynuują naukę na kierunkach pokrewnych chemii, biologii, medycynie (9 os.). W klasie o profilu sportowym popularnością cieszyła się Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Losy absolwentów i ich dalsze kształcenie świadczą także o efektywności kształcenia w liceum i technikum co potwierdzone jest wysokimi wynikami i 100 % zdawalnością na egzaminach maturach. 
LO    |    TNT