Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szymon Krawczyk laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu 
Plastyczno-Fotograficzno-Filmowego "JA" w Słupsku
Spośród 120 prac jury nagrodzila 6, uhonorowała wyróżnieniem 9, a 21 zakwalifikowała na wystawę pokonkursową, Szymon Krawczyk został laureatem konkursu (na zdj.), wśród zakwalifikowanych na wystawę znalazła się również praca Wiktorii Gocałek. Opiekunem uczniów była Barbara Mickiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Projekt zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i wiedzy o kulturze.

DOMINIKA KMIECIK laureatem konkursu na Najlepszą Recenzję w roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. GRATULUJEMY!  Nagrodę - kartkę upominkową empik 100 zł i książkę - ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie. Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

MICHAŁ SUJEWICZ  Najlepszym Czytelnikiem roku szkolnego 2016/2017
w Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. GRATULUJEMY!  Nagrodę - kartkę upominkową empik 100 zł i książkę - ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie. Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

MAGDA MUSKAŁA  Najlepszym Czytelnikiem roku szkolnego 2016/2017 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Kleszczowie. GRATULUJEMY!  Nagrodę - kartkę upominkową empik 100 zł i książkę ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie. Projekt realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wyniki 8. edycji Dyktanda Kleszczowskiego
24 maja 2017r. komisja konkursowa w składzie : Ewa Szczepaniak-Sieradzka, Emilia Ławska, Olga Karasińska, Adam Grodek, Barbara Mickiewicz przyznała:
• w kategorii - Gimnazjum
Tytuł Mistrza Ortografii- Julii Zysiek
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Szymonowi Kostrzewie z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rząśni/ pod opieką Aleksandry Klucznej
• w kategorii - Szkół Ponadgimnazjalnych:
Tytuł Mistrza Ortografii- Natalii Woch
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Agacie Klimczyk
• w kategorii - Open:
Tytuł Mistrza Ortografii- Dorocie Jarosz
Tytuł Wicemistrza Ortografii- Aleksandrze Król
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Czytaj więcej...

Przedstawiamy Najlepszych Czytelników
Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu styczniu 2017r. został Mateusz Kobiera.
Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu lutym 2017r. została Anna Nowak. Gratulujemy!
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Projekt zrealizowany w ramach Prorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA DO KOSZYCZKA
Akcja czytelnicza " Książka do koszyczka", ku naszej radości, przyciągnęła wielu zainteresowanych. Na naszym stoisku moża było znaleźć sporo ciekawych tytułów, a i nie zabrakło nowości, z czego ucieszyli się najbardziej nasi stali bywalcy.
Jak widać było wesoło i świątecznie:) Bardzo dziękuję wspaniałym pomocnikom i życzę wszystkim miłego zaczytania oraz Radosnych Świąt !

Konkurs na najlepszą recenzję książki – laureat marca
W naszej szkole - w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - trwa „Konkurs na najlepszą recenzję książki”. Jury w składzie: p. Barbara Mickiewicz, p. Aneta Walczyk, p. Ewa Zagaj uznało, że   najlepszą  recenzję w  marcu 2017 r.  napisała Dominika Kmiecik z klasy I a.  Zwyciężczyni gratulujemy i  życzymy dalszej pasji w odkrywaniu cudownego świata książek.

Czytaj więcej...

MONIKA WYŹNIKIEWICZ Najlepszym Czytelnikiem w miesiącu marcu 2017 roku. 
Gratulujemy!

Wiesław Kot, naszym gościem!
8 marca 2017r. gościliśmy wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Kleszczowie, znakomitego krytyka filmowego, wykładowcę, autora licznych książek -Wiesława Kota. Spotkanie to, okazało się doskonałą okazją aby zobaczyć fascynujący świat miłości w polskim filmie, począwszy od filmów przedwojennych, które reprezentują Jego wielka miłość i Wrzos, aż po dzieła ostatnich lat: Tatarak. Od miłości pocztówkowej, obsesyjnej, uwikłanej w epokę historyczną, czasem pięknej, czasem kalekiej a nawet tej, do której nigdy nie doszło.

Czytaj więcej...

Oficjalna strona Facebook biblioteki szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
w Kleszczowie. Polub nas!

Oficjalna strona Dyktanda Kleszczowskiego.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
1 marca świętowaliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy I c i I a przygotowali happening „Żywe rzeźby” nawiązujący do męki żołnierzy niezłomnych, quiz wiedzy o Żołnierzach Wyklętych oraz wystawę książek o tej tematyce. Autorką scenariusza i głównym reżyserem uroczystości była Katarzyna ...

Czytaj więcej...

Konkurs na najlepszą recenzję książki – pierwsi laureaci
W naszej szkole - w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - trwa „Konkurs na najlepszą recenzję książki”. Mamy już pierwszych laureatów, których 1 marca 2017 r. wybrało jury w składzie: p. Barbara Mickiewicz, p. Aneta Walczyk, p. Ewa Zagaj...

Czytaj więcej...

8 marca 2017r., o godz.9.00 Biblioteka szkolna ZSP i Gminna Biblioteka Publiczna w Kleszczowie zapraszają na spotkanie autorskie z Wiesławem Kotem. Projekt zrealizowany w ramach Prorytet 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Zapomnij o wszystkim. Przyjdź i zakochaj się w książkach !
14 lutego br., odbędzie się spotkanie z książkami. Jeśli macie poczuć wyjątkową magię miłości i książki, to przyjdźcie do naszego kącika naprzeciwko sali 1.02. Chcemy Wam pokazać, że powieści romantyczne, miłosne, nie są proste i niewiele znaczące, ale zawierają w sobie COŚ WYJĄTKOWEGO.

Walentynki w naszej szkole
14 lutego 2017 r. tegoroczne obchody św. Walentego (patrona zakochanych, orędownika podczas ciężkich chorób) rozpoczęliśmy od promocji Listów Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza. Najlepiej w życiu ma twój kot. Jest to znakomity przykład sztuki epistolarnej. Te miłosne, liryczne i zabawne listy ukazały nam naszą szanowną noblistkę i wielkiego pisarza jako parę kochanków, którzy o wielkim uczuciu potrafią pisać prosto z serca i z humorem. W relacjach widzów niejednokrotnie przewijał się motyw tęsknoty za listami, które w większości wyparte już zostały przez maile i smsy. Czytajmy, więc tę książkę... i powróćmy do pisania listów, szczególnie do naszych ukochanych! Promocję przygotował Klub Miłośników książki, który od początku roku prężnie działa w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,     
zapraszamy serdecznie do udziału w głosowaniu na lekturę Narodowego Czytania 2017. Jeszcze tylko przez kilka dni można oddać swój głos na książkę, która będzie czytana przez Polaków na początku września br.
O miano lektury Narodowego Czytania 2017 ubiegają się:
• „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego,
• „Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego,
• „Beniowski" Juliusza Słowackiego,
• „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.
Głosować można tylko do 15 lutego 2017 roku. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę internetową:http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/wybierz-lekture-na-2017-rok/ i wskazać wybrany tytuł. Po zliczeniu wszystkich głosów zwycięska lektura zostanie ogłoszona 21 lutego br. – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Całą społeczność szkolną zapraszamy do udziału w głosowaniu.
Liczy się każdy głos!
Z wyrazami szacunku
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Vivat Witkacy!
To, że Witkacy nadal ma fanów wśród młodzieży przekonaliśmy się, uczestnicząc w starannie przygotowanej promocji książek o artyście : Portret wielokrotny Witkacego Janusza Deglera oraz Kobiety Witkacego. Metafizyczny harem Małgorzaty Czyńskiej. Promocję przygotowali: Olga Dybicz, Agnieszka Kalecińska, Jakub Marczak.

Czytaj więcej...

Zostać designerem, to wyzwanie!
To wystawa, którą nie można przegapić! Prezentowane na niej projekty sztuki użytkowej zaskakują, bawią i budzą podziw. Pokazują jak wielką wartość ma wciąż kreatywne myślenie. Autorami prezentowanych prac są uczniowie klas pierwszych. Wystawa potrwa do 13 lutego br. Zapraszamy!

Czytaj więcej...