Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O smartfonach nikt nie myślał
PORT GIER przygotowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i animacji z wiedzy o kulturze, okazał się hitem piątkowych przerw! Bardzo nas cieszy, że lubicie trenować swój umysł poprzez zabawę, a przy okazji poznawać nowych kolegów i koleżanki.  Dlatego przypominamy, że do Portu Gier zapraszamy w każdy piątek października. O smartfonach nikt nie myślał, a to za sprawą tych Panów:

Czytaj więcej...

Viva España!
Kolejny dzień świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. Tym razem w hiszpańskie klimaty wprowadziła nas klasa 1ag pod opieką Pani Kingi Klimczyk. Zarówno dekoracja, jak i stroje pozwoliły przenieść się wyobraźnią na rynek hiszpańskiego miasteczka, gdzie panowała atmosfera prawdziwej fiesty. Podczas tej animacji gwoździem programu był Konkurs Piosenki Hiszpańskiej i promocja literatury hiszpańskiej. Jury w składzie: Kinga Klimczyk, Małgorzata Bugajska, Marzena Jakubowska-Brożyna przyznało:

Czytaj więcej...

W rytmie Hiszpanii
Dnia 09.10.2019r. odbył się dzień języka hiszpańskiego zatytułowany „ W rytmie Hiszpanii”. Wydarzenie zorganizowała Pani Kinga Klimczyk, nauczycielka języka hiszpańskiego wraz z klasą I ag. W czasie tej uroczystości, uczniowie z całej szkoły mogli degustować potrawy hiszpańskie, posłuchać muzyki, wziąć udział w animacjach, a także obejrzeć wystawę literatury hiszpańskojęzycznej. Oprócz tego, został zorganizowany wewnątrzszkolny konkurs piosenki w języku hiszpańskim. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Jońska, drugie Kinga Kubik, trzecie Martyna Muskała. Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej ...

Czytaj więcej...

..kto nie widział, ten trąba
"Jaś i Małgosia" to pierwszy spektakl z cyklu Drama classes, zaprezentowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowany przez uczniów klasy 2 a pod czujnym okiem Pani Małgorzaty Bugajskiej. Świetne kreacje aktorskie, dużo humoru. Brawo, to wspaniały sposób, aby poznać lepiej język i zyskać moc dobrej energii. Już nie możemy się doczekać kolejnego wtorku, kiedy zobaczymy spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza". Tym razem zapraszamy koło krzaczka w części gimnazjalnej, czyli na parterze. "Projekt Drama classes to teatr po angielsku, który ma na celu zachęcić młodzież do nauki języka obcego poprzez zabawę i interakcje. Jestem przekonana, że młodzież wcielając się...

Czytaj więcej...

Makieta kościoła parafialnego z Wadowic w naszej szkole
Od dziś do końca października br., kto jeszcze nie widział wspaniałej makiety kościoła parafialnego w Wadowicach, miejsca chrztu naszego patrona szkoły św.Jana Pawła II, wzbogaconej o publikacje z naszej biblioteki, zachęcamy do odwiedzenia świetlicy, na części gimnazjalnej. Makieta została przywieziona z Bełchatowa, dzięki staraniom Pani Marii Krupskiej wzbogacając obchody Dnia Papieskiego, Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II oraz Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych rozpoczęty
W poniedziałkowe południe 7 października 2019, za sprawą uczniów z klasy 1 bg, część naszej szkoły zmieniła się w oazę spokoju, gdzie w ramach wiedzy o kulturze i Miesiąca Bibliotek Szkolnych prowadzona była animacja, podczas której każdy chętny mógł spróbować swoich sił w jodze. Miejsce ławek zastąpiły maty, a w miejsce szkolnego gwaru pojawiła się relaksująca muzyka. Taka atmosfera panowała podczas całej długiej przerwy i przyciągnęła sporo zaciekawionych osób. Nie wszyscy odważyli się spróbować, lecz ci, którzy się zdecydowali, na pewno nie żałowali, mimo iż nie było łatwo. Była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka akcja w tym roku szkolnym. Już teraz możemy zaprosić was na kolejne edycje...

Czytaj więcej...

Z wizytą w Sejmie RP i Politechnice Warszawskiej
7 października, dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Maciejewskiego – posła na Sejm RP VIII kadencji, uczniowie z klasy III b oraz IV t wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta rozpoczęła się w domu poselskim od spotkania z posłem. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili budynek Sejmu (w tym słynną salę kolumnową) i Senatu. Pan poseł osobiście oprowadził młodzież po obiekcie, przedstawił jego historię, a także swoją drogę do polskiego parlamentu. Po spotkaniu, pan poseł zaprosił uczestników wycieczki na obiad w jednej z sejmowych restauracji. Dzięki wizycie w Sejmie uczniowie mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania władzy ustawodawczej. Przybliżono im wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe...

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA NA MAJÓWKĘ
Akcja czytelnicza "Książka na majówkę", to już tradycja. Tym razem uczniowie klas pierwszych, w ramach zajęć z wiedzy o kulturze, zachęcali do regenerowania sił i odkrywania swoich pasji z książką. Ciekawych tytułów nie brakowało, bo w naszej szkole o zakup ciekawych tytułów dbamy wszyscy. Poza tym czytanie, to zaleta a rozmowy o książkach, to czysta przyjemność. Wszystkim Czytelnikom i sympatykom życzymy miłego i zaczytanego odpoczynku!

Czytaj więcej...

Ależ to był pokaz!
Brawo dla młodych, utalentowanych projektantów mody z klas pierwszych, którzy w ramach wiedzy o kulturze przygotowali niezwykłą kolekcję wiosenną 2019. II edycja pokazu tym razem w nieco innej odsłonie. Projrktanci wcielili się w role modeli prezentując lekkie, zwiewne oraz bardzo wiosenne stylizacje, które wywołały na twarzach uczniów wiele uśmiechu oraz dało znak, że letni wiosenny klimat nadchodzi wielkimi krokami. Motywem przewodnim kolekcji był " Sen nocy letniej" W.Szekspira. Jak już wspomnieliśmy, był to już drugi taki pokaz po "Moda ekologiczna", tym bardziej cieszy nas ich zapał i kreatywność. Kolekcję będzie można zobaczyć...

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA POD CHOINKĘ
Tradycyjnie jak od lat 17 grudnua br. odbyła się Akcja "Książka pod choinkę ", która przyciągnęła wielu czytelników, planujących spędzić swój wolny czas z ciekawą książką.  W świątecznej atmosferze mieliśmy okazję zapoznać się z nowościami czytelniczymi. Nie zabrakło hitów takich jak: Tatuażysta z Auschwitz, Ucho igielne, Ogień i krew, Historia bez cenzury T.3, Ostatni mężczyzna T.5, Potęga umysłu i wielu innych. Całości dopełniły pyszne pierniczki Ani. Animację zorganizowali uczniowie z klasy 1a, 1m, 1t. Projekt realizowany w ramach wiedzy o kulturze i Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

Czytaj więcej...

OLIWIA ŁYSIK Najlepszym Czytelnikiem w miesiącach
wrzesień-październik 2018 r. Gratulujemy!

Nagrodę w postaci karty podarunkowe Empik ufundowała Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie, za co dziękujemy.
Projekt zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

Klasa 3C Najlepszymi Czytelnikami w miesiącach
wrzesień-październik 2018 r. Gratulujemy!

Projekt zrealizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ
Drodzy Czytelnicy! Z wielką radością informuję, że nasza szkoła zakwalifikowała się do tegorocznej edycji projektu „Upoluj swoją książkę" realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji Czytaj PL. Mamy nadzieję, że jak w ubiegłym roku skorzystacie z okazji i upolujecie coś dla siebie ! Do polowania zapraszam również nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, sympatyków… wszystkich, którzy otwarci są na wyzwania! Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju, a kto wie, czy także nie na świecie. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników plakatów na terenie szkoły. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad. Akcja potrwa od 2 do 30 listopada 2018 r., plakaty dostępne na korytarzu w szkole i bibliotece szkolnej. Projekt realizowany jest w ramach Programu Upowszechniania Czytelnictwa.

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorsko – Wokalnego
26 października 2018 roku odbył się, zorganizowany przez naszą placówkę, Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Wokalny. Hasło przewodnie tegorocznych zmagań brzmiało: „Niepodległa w wierszu i piosence”. Chęć udziału w rywalizacji zadeklarowali przedstawiciele wszystkich przedszkoli i szkół działających na terenie gminy Kleszczów. Na przesłuchania zgłosiło się 53 uczestników konkursu. Wszyscy prezentowali wysoki poziom, toteż wskazanie zwycięzców okazało się niezwykle trudne. Jury w składzie: Elżbieta Roczek, Barbara Mickiewicz, Aleksandra Ignasiak-Smela, Marzena Jakubowska-Brożyna, dokonując oceny uwzględniało przede wszystkim: dobór repertuaru, poziom wykonania utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po niezwykle burzliwych obradach udało się wyłonić zdobywców głównych nagród w poszczególnych kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco:
kategoria: 6-latki i uczniowie klas I-III – Milena Kowalczyk (Publiczne Przedszkole Samorządowe w Łękińsku)
kategoria: klasy IV-VI – Krzysztof Szafrański (Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kleszczowie)
kategoria: klasy VII-VIII, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna - Tomasz Janich (Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie)
kategoria: poezja śpiewana – Zuzanna Grzejszczak (Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie).
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zdobywcy I-ych miejsc oprócz nagród rzeczowych i dyplomów, otrzymają zaszczyt uświetnienia swoim występem gminnych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 09 listopada br. o godz. 11.00 w auli Solparku. Wówczas to nastąpi uroczyste wręczenie nagród w/w zwycięzcom. GALERIA.

Mistrzowie ortografii
26 października br. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się XXI Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny " Miłość pisze się Jezus". Do dyktanda przystąpiło dwóch naszych uczniów z technikum, pod kierunkiem E.Zagaj i B.Mickiewicz. Po sprawdzeniu prac jury konkursowe przyznało: V miejsce- Mateusz Tyl z klasy IVt ,VI miejsce- Maciej Wilk z klasy 2t. To wspaniały wynik tym bardziej, że do dyktanda przystąpiło 95 chętnych z całej Polski. Obu Panom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ...zwłaszcza na Dyktandzie Kleszczowskim. Projekt realizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Czytaj więcej...

Targi książki, teatr, radio …, czyli dzień pełen wrażeń w Krakowie
25 października nasi szkolni „pożeracze książek”, kolekcjonerzy autografów i teatromani uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu były 22. Międzynarodowe Targi Książki, które odbyły się w EXPO Kraków. W tym roku Gościem Honorowym była Szwecja, a hasłem przewodnim słowa Arturo Pereza Reverte - "Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę". W trakcie targów na stoiskach odbywały się spotkania z autorami, warsztaty oraz pokazy filmowe. Nasi uczniowie spotkali m.in. Annikę Lindgren wnuczkę Astrid Lindgren (autorka m.in. Pippi Langstrumpf). Targi były również świetną okazją do powiększenia swoich bibliotecznych zbiorów, czy zdobycia autografu i dedykacji. Po opuszczeniu targów, uczestnicy wycieczki ruszyli śladami jednego z największych bohaterów narodowych - Tadeusza Kościuszki (m.in. Rynek Główny, Kopiec Kościuszki).Poznali najciekawsze fakty i anegdoty z jego życia. Dowiedzieli się, jakie fortyfikacje zbudował na Wawelu oraz dlaczego Krakowianie usypali mu kopiec.

Czytaj więcej...

V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
- w tym roku pod hasłem: "Niepodległa w wierszu i piosence"
Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz uczniów przedszkoli i szkół z terenu Gminy Kleszczów do udziału w V edycji międzyszkolnego konkursu recytatorsko-wokalnego. W tym roku hasłem przewodnim jest "Niepodległa w wierszu i piosence". Karta zgłoszeniowa. Regulamin konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 19 pażdziernika 2018 r.

Narodowe Czytanie 2018 w ZSP w Kleszczowie
Narodowe Czytanie realizujemy w ramach działań wychowawczych szkoły: „ Rok szkolny 2018/2019 Niepodległa”. Projekt ten ma popularyzować oraz łączyć Polaków w każdym wieku, wokół największych dzieł literatury polskiej. W tym celu 10 września 2018 r. o godz. 11.30, cała nasza szkoła spotkała się na auli. Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania mieliśmy wyjątkową okazję, aby usłyszeć fragmenty powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Na scenie zobaczyliśmy uczniów klasy III c: Weronikę Banaszczyk, Karolinę Cieślak, Oliwię Łysik, Martynę Witkowską i Bartka Dąbrowskiego. Przeczytane słowa, cudowny nastrój, refleksyjna muzyka i fragmenty filmu w reżyserii Filipa Bajona...

Czytaj więcej...

Filatelistyka
Filatelistyka, to słowo, które określa pasję niektórych uczniów z naszej szkoły. Kolekcjonowanie znaczków wbrew pozorom nie jest łatwą sprawą. Szukanie rzadkich okazów niejednokrotnie ciągnie się przez wiele lat i jest wysiłkiem kilku pokoleń. Natasza Malik ,Kamil Gębicz, Kamil Radek, Mateusz Jenś i Wiktor Słupecki postanowili podzielić się z nami swoją niezwykłą pasją. Niektóre klasery zostały odziedziczone po rodzicach, inne sami zapełnili swoimi zdobyczami, które mogliśmy dziś podziwiać.

Najlepsi czytelnicy
📚MARTA ROZPĘDOWSKA laureatem konkursu na Najlepszą Recenzję w miesiącu maju 2018 r. Gratulujemy!
📚OLIWIA ŁYSIK laureatem konkursu na Najlepszego Czytelnika w miesiącu maju 2018 r. Gratulujemy!
📚KATARZYNA ZINÓWKO Najlepszym Czytelnikiem w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Kleszczowie, w roku szkolnym 2017/2018.  Gratulujemy! 
📚BARTOSZ WROŃSKI Najlepszym Czytelnikiem w Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, w roku szkolnym 2017/2018. Gratulujemy!  

Mamy Mistrzów Ortografii
27 maja 2018 r. podczas obchodów XXI Dni Kleszczowa, Sławomir Chojnowski Wójt Gminy Kleszczów i Agnieszka Nagoda-Gębicz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie w asyście marynarzy dokonali uroczystego wręczenia nagród Mistrzom i Wicemistrzom IX Dyktanda Kleszczowskiego. Do dyktanda zgłosiło się 196 uczestników, to ogromny sukces organizatorów, którzy dzięki wsparciu Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie zaprosili znakomitego gościa Aleksandra Dobę. Spośród 168 piszących dyktando wyróżniono sześciu laureatów. W kategorii Gimnazjum/ szkoła podstawowa tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Bartosz Łągwa z Zalesic tytuł Wicemistrza Ortografii z Gimnazjum Filip Składowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomaszowie Mazowieckim; w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych tytuł Mistrza Ortografii otrzymał Kamil Małecki ...

Czytaj więcej...