Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI Dyktando Kleszczowskie już za nami...
31 maja br., już po raz szósty, w Zespole Szkół Ponadgmnazjalnych w Kleszczowie odbyło się Dyktando Kleszczowskie pod Honorowym Patronatem Sławomira Chojnowskiego, Wójta Gminy Kleszczów, podczas którego mieliśmy ogromną przyjemność gościć Państwa, miłośników poprawnej polszczyzny. Do dyktanda zgłosiło się 123 uczestników, z czego 102 oddało swoje karty do sprawdzenia jury. Tekst dyktanda został przygotowany przez Ewę Sieradzką, a odczytany przez Annę Pałczyńską i Annę Szwedzik – w kategorii niedosłyszących. Choć tekst nie należał do łatwych, to z pewnością wyłonimy mistrza.


VI Dyktando Kleszczowskie już za nami...
31 maja br., już po raz szósty, w Zespole Szkół Ponadgmnazjalnych w Kleszczowie odbyło się Dyktando Kleszczowskie pod Honorowym Patronatem Sławomira Chojnowskiego, Wójta Gminy Kleszczów, podczas którego mieliśmy ogromną przyjemność gościć Państwa, miłośników poprawnej polszczyzny.
Do dyktanda zgłosiło się 123 uczestników, z czego 102 oddało swoje karty do sprawdzenia jury. Tekst dyktanda został przygotowany przez Ewę Sieradzką, a odczytany przez Annę Pałczyńską i Annę Szwedzik – w kategorii niedosłyszących. Choć tekst nie należał do łatwych, to z pewnością wyłonimy mistrza.
Tegoroczna edycja okazała się przełomową. Po pierwsze,od tego roku jesteśmy głównym i jedynym organizatorem dyktanda, a po drugie, udało nam się przekroczyć magiczną cyfrę 100 uczestników, za co Państwu serdecznie dziękujemy. Dla setnego uczestnika, którym została Klaudia Ołubek, przygotowaliśmy specjalny upominek.
Ogromną radość sprawili nam także uczestnicy konkursu na najliczniejszą reprezentację szkolną. Zdecydowanym faworytem w tej konkurencji okazała się być grupa 23 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie (kat. szkoły ponadgimnazjalne), następnie grupa z Radomszczańskiego UTW (kat. open) i Publiczne Gimnazjum w Gomunicach (kat. gimnazjum). Nagrody w postaci karnetów (do groty solnej, na basen, do kręglielni) i drobnych upominków ufundował Solpark. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejną edycję w zwiększonym składzie ;)
W przerwie, po napisaniu dyktanda, można było się zrelaksować na wystawie fotograficznej Mieczysława Bieńka "Z podziemi w kolorowy świat", przygotowanej przez studio fotograficzne Wiktoria Izabeli Adamus z Kleszczowa oraz skosztować pysznych ciast w kawiarence dyktanda, jakie przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły.
Nasze dyktando uśwetnił również znakomty gość, znany hajer, obieżyświat i autor książek podróżniczych - Mieczysław Bieniek. Humor i niesamowite historie z Katowic, Indii, Afryki, Rosji, Ameryki Południowej i innych miejsc pozwoliły zapomnieć o codziennych troskach i przenieść się w ten kolorowy, niezwykły świat przygód naszego gościa. O tym, jak bardzo spotkanie poprawiło nam humory, możemy się przekonać, oglądając filmik z występu duetu Kasi i Sary.
Z myślą o osobach głuchych, które już od ubiegłego roku gościmy na dyktandzie, całe spotkanie, podobnie jak i dyktando było tłumaczone na język migowy w PJM przez Martę Krynicką z PZG w Łodzi.
Po spotkaniu z Miczysławem Bieńkem wśród uczestników zostały rozlosowane książki z wpisem autora. Książki ufundowało Wydawnictwo Annapurna z Warszawy. Także sam gość swoim słuchaczom rozdawał przygotowane przez sebie upominki.
Ponieważ z dużym zainteresowaniem spotkał się pomysł skierowany do opiekunów grup szkolnych, aby w trakcie gdy ich uczniowie pisali dyktando, mogli skorzystać z groty solnej, postaramy się z myślą o Państwu powtórzyć to również w przyszłym roku.
Dla każdego uczestnka dyktanda przygotowaliśmy certyfkaty. Jeżeli ktoś z Państwa nie zdążył odebrać certyfikatu w dniu dyktanda, zapraszamy po odbiór do biblioteki szkolnej, codziennie w godzinach pracy.
Przypominamy, że wyniki tegorocznego dyktanda zostaną podane na stronie szkoły ZSP w Kleszczowie dn. 19 czerwca br., natomiast nagrody zostaną wręczone podczas Dni Kleszczowa.

W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz gorąco podziękować za wsparcie naszym sponsorom i patronom, bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć w takiej formie.Szczególne podziękowania kierujemy do: Sławomira Chojnowskiego, Wójta Gminy Kleszczów, Piotra Stawskiego, Prezesa Zarządu i Pracowników Solparku, Piotra Kowalskiego z Polskiego Związku Głuchych w Łodzi, Stowarzyszenia Bibliotek Polskich, Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, Izabeli Adamus ze Studia Fotograficznego Wiktora w Kleszczowie, Romana Gołędowskiego z Wydawnictwa Annapurna w Warszawie.
Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców, wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, pracowników szkoły zaangażowanych w organizację VI Dyktanda Kleszczowskiego.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy Państwa oczekiwania i za rok spotkamy się ponownie na kolejnej, 7 edycji Dyktanda Kleszczowskiego

Organizator - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
Pomysłodawca i Koordynator dyktanda kleszczowskiego – Barbara M. Mickiewicz.