Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Internacki dzień pizzy
To jedno z ulubionych świąt mieszkańców internatu(zaraz po dniu tosta:)). Stos pudeł pochłoniętych od początku funkcjonowania internatu z pewnością zapełniłby jego mury. Słowo "piza" pojawia się po raz pierwszy w dokumencie z 997 roku. W XVII wieku mianem pizzy alla mastunicola określano wypiek przyprawiony bazylią i serem, a pizzą ai cecinelli – placek z rybą. Nasza pizza, domowa, przygotowana przez Martę, Janka i Piotrka smakowała wyśmienicie. Zapraszamy do galerii.

Bliżej Teatru Wielkiego - musical
15 stycznia 2019 r., w ramach realizacji projektu Bliżej Teatru Wielkiego w Łodzi, koordynowanego przez p. Ewę Szczepaniak-Sieradzką, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w musicalu „My fair lady”. Spektakl opowiada o tym, że los każdego może się odmienić na lepsze, a marzenia się spełniają. Musical powstał na podstawie dramatu Georga Bernarda Shawa, spopularyzowany przez wersję filmową, nagrodzoną ośmioma Oscarami, z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych. Musical pod kierownictwem muzycznym Dariusza Różankiewicza, dyrygenturą Piotra Wajraka, z fantastyczną fabułą, choreografią i scenografią zachwycił naszych uczniów, a trzy godziny uczestniczenia w przedstawieniu okazały się prawdziwą ucztą dla szkolnych miłośników kultury. Zapraszamy wszystkich na kolejne spektakle!

27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE
W niedzielę 13 stycznia odbyła się już po raz 27 kolejna edycja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE - Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Do imprezy, jak co roku, włączyli się również wolontariusze – uczniowie i mieszkańcy internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Od godziny 14:00 na terenie SOLPARKU organizowaliśmy rozmaite imprezy. Poprowadziliśmy kawiarenkę, gdzie można było zakupić domowe, pyszne ciasta, kiermasz książek i gadżetów WOŚP. Zbiórkę do puszek prowadzili uczniowie:

Czytaj więcej...

Nietypowe bycie sobą
7 stycznia świętowaliśmy Dzień Dziwaka. Mamy świadomość, że każdy z nas czasami zachowuje się irracjonalnie. Każdy ma w sobie coś z dziwaka! Dziś więc nikt z nas nie musi się kryć… W końcu to nasze święto.
Wśród Waszych dziwactw znalazły się takie:
- lubię jeść bułkę z szynką posmarowaną dżemem truskawkowym
- rysuję kwiatki na kartkówkach
- smakuje mi pizza z bananami
- spanie przez całe popołudnie
- bez większego powodu zaczynam śpiewać do ludzi np. na lekcjach
- nadal nie domykam kabiny prysznicowej, bo boję się że się nie otworzy
- nie zasnę w skarpetkach
- zjadłam łyżką kawę
- mruczę podczas snu
- wącham spalona elektronikę
- przyszłam do tej szkoły
- zjadłem mlecza
- lubię zapach lakieru
- lubię wąchać płyny do kąpieli
- zjadłem spaghetti S.
- gdy jadę autem i leci piosenka, udaje że gram w jej teledysku
- krokiety w tosterze o 3 w nocy
- sprawdzam czy przeskoczę quadem nad rowem
- umiem się podrapać stopą po nosie
- lubię rozmawiać ze sobą w głowie a w sumie to z wyimaginowanymi osobami i odpowiadać na głos
- lubię jeść ogórki kiszone, chrupki i czekoladę a następnie popijać mlekiem
- lubię matematykę poszedłem o 4 w nocy na plażę.
Dziękujemy:)
Czy teraz Twoje dziwactwo wydaje się mniej pokręcone?

Internacka Wigilia
Wieczór 19.12.2018 roku , był wieczorem szczególnie ważnym w naszej społeczności internackiej. Tego właśnie dnia wychowankowie internatu wraz zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w Internackiej Wigilii Bożego Narodzenia. Dzień Wigilii Bożego Narodzenia ma w sobie tę moc, że porusza ludzkie serce, budzi uśpione uczucia, zbliża ludzi, skłania do refleksji, uczy na nowo człowieczeństwa i przypomina o cudzie narodzin Jezusa w betlejemskiej grocie. Piękna świąteczna scenografia przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Nad przebiegiem całości, wraz z wychowawcami Internatu, czuwała Pani Kierownik Beata Wysmułek. Po jej ciepłych słowach powitalnych i złożonych życzeniach przystąpiliśmy do uroczystej kolacji; menu stanowiły typowe polskie dania wigilijne, słodycze, owoce cytrusowe i napoje. Wygląd i obfitość potraw oraz estetyka i dekoracja stołów wzbudziły ogólny zachwyt. Ważnym punktem podczas spotkania było wręczanie prezentów. Internacka brać życzy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2019 Roku. 

Pierwszy Internacki Turniej Gry w Kręgle
11 Grudnia odbył się Pierwszy Internacki Turniej Gry w Kręgle który to, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród wychowanków. Ostatecznie ze znakomitym wynikiem 138 pkt. zwycięzcom został Krystian Nowak. Walka o drugie miejsce toczyła się do ostatniej serii rzutowej. Finalnie Weronika Jońska i Oskar Siemieniuk uzyskali jednakowy wynik – 111pkt. ale według ogólnych zasad turniejowych bowlingu Weronika otrzymała dodatkowy handicap (dodatek punktowy przyznawany w turniejach kręglowych dla kobiet ) w wysokości 10 pkt. i to właśnie ona z wynikiem 121 pkt. zajęła drugie miejsce. Wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbyło się na internackiej kolacji świątecznej. Serdecznie gratulujemy!

Najciekawsze świąteczne dekoracje pokoju
W tym do konkursu na świąteczną dekorację pokoju zgłosiło się 12 pokoi. Z piernikami i kolędą w tle wygrały dziewczyny w składzie Agnieszka, Natasza i Julia. Drugie miejsce zajęli Norbert, Dominik i Jakub, a trzecie Weronika, Ola i Oliwia. Solpark ufundował dla najlepszej dziewiątki karnety, wejściówki na kręgle i bilard oraz drobne gadżety dla pozostałych uczestników. Dziękujemy :-)

Internat bez łez w podsumowaniu
Od września grupa pierwsza systematycznie uczestniczyła w spotkaniach adaptacyjno-integracyjnych. Celem programu „Internat bez łez” było wspieranie aklimatyzacji wychowanków nowoprzyjętych do internatu, budowanie poczucia bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności interpersonalnych oraz aktywności społecznej w internacie, dbanie o społeczne i emocjonalne funkcjonowanie młodzieży, poprzez rozwijanie umiejętności nawiązywania satysfakcjonujących kontaktów wychowanków z rówieśnikami i dorosłymi. W ramach spotkań wychowankowie brali udział w licznych ćwiczeniach integracyjnych wpływających na poznanie samych siebie i współmieszkańców, ognisku integracyjnym, grach planszowych oraz kalamburach. Grupa pierwsza musiała również popisać się znajomością regulaminu w ramach corocznego konkursu. Zwieńczeniem i podsumowaniem programu był internacki pokaz talentów, który był zaskoczeniem dla wszystkich uczestników spotkania. I tak- grupa chłopców potrafi grać na niewidzialnych ukulele, Kuba układa kostkę w ekspresowym tempie, dziewczyny wykazały się talentem cukierniczym, Michał ma talent do zagadywania kolegów, a skromność to jego drugie imię, weteran Karol zamienił się w Davida Copperfielda, Grześ ma talent do naśladowania dźwięków, konkretnie to jednego- kto był usłyszał, Jakub chodzi na rękach a grupa starszaków utworzyła chór patriotyczny. Wszystko po to, by w internacie było pozytywnie i przyjaźnie.

Ile waży święty Mikołaj
Mieszkańcy internatu aktywnie brali udział w akcji „Ile waży święty Mikołaj”. Od 29 października do 3 grudnia zbieraliśmy monety, rywalizując tym samym z 193 placówkami oświatowymi w Polsce. Organizatorem konkursu była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, która prowadzi działania na rzecz wychowania oraz edukacji dzieci i młodzieży. Celem akcji jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie. Oprócz zbiórki w internacie zorganizowaliśmy kiermasz ze specjałami zdrowej żywności podczas Iv Jesiennych Spotkań Młodych Krwiodawców organizowanych przez naszą Szkołę. W sumie udało się zebrać 170 zł 59 gr.

Andrzejki
29 listopada Internat zmienił się w niezwykłe miejsce wróżb andrzejkowych. Przybyli do nas wróżbici, którzy przepowiedzieli przyszłość mieszkańców. To, co nas czeka można było sprawdzić na wiele sposobów m.in. poprzez szpilki prawdy, przebijanie serca z imionami, wróżenie z kart i dłoni. Wieczór był pełen atrakcji pod znakiem magicznej atmosfery. Przyniósł nam dużo radości i uśmiechu, był też również doskonałym wstępem do nadchodzącej dyskoteki szkolnej.

"Bezpieczna głowa”, czyli o tym jak nie zwariować
Wiek młodzieńczy nie jest łatwy! Emocje towarzyszące codziennemu życiu, uczucia, całościowe zmiany w organizmie, potrzeba autonomii, system wartości, zawirowania wokół szkoły, to tylko część, z jaką uporać się musi nasza młodzież. Odpowiedzią na te zmiany i problemy jest cykl zajęć „Bezpieczna głowa”, podczas których wychowankowie mają okazję dowiedzieć się o sobie czegoś więcej, poznać siebie nawzajem z innej strony, pomyśleć o sobie, porozmawiać o wszystkim i o niczym. Wychowankowie mogą tu, w poczuciu akceptacji, planować swoją przyszłości oraz przypomnieć sobie jak to było być dzieckiem.

Regulamin w małym palcu
W konkursie ze znajomości regulaminu internatu uczestniczyli wszyscy wychowankowie grupy pierwszej. Podchwytliwe pytania przysporzyły naszym mieszkańcom niemało kłopotów. Konkurs po raz kolejny, dla tych mniej zaznajomionych z regulaminem, okazał się polem do popisu dla inwencji twórczej i wyobraźni. I tak w regulaminie podobno jest zapis, że wychowankowie przed wyjazdem do domu powinni zdezynfekować pokój a bezpośredni nadzór nad internatem sprawuje... policja. Do II etapu przeszli: Janek, Sebastian, Wiktor, Bartek i Grzegorz. Najtrafniej odpowiadał Bartosz Zych i to on w tym roku zostaje internackim konsultantem do spraw regulaminowych.

Los zwierzaków nie jest nam obojętny!
Do 25 października w internacie trwała akcja „Dzień Kundelka” która  miała na celu pomoc zwierzętom ze schroniska w Radomsku. Akcja miała na  celu nie tylko jednorazową pomoc bezdomnym zwierzętom, ale przede  wszystkim podniesienie wrażliwości i świadomości uczniów na los  zwierząt, zachęcenie do niesienia bezinteresownej pomocy bezdomnym czworonogom jak i promowanie działań charytatywnych na rzecz schroniska. Zebrane pożywienie jednoznacznie udowodniło, iż los bezdomnych zwierząt nie jest naszym wychowankom obojętny.

AKTYWNY RELAX
Nie samymi obowiązkami i nauką młodzież internacka żyje;) Wychowankowie muszą też przecież odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, odreagować stresy dnia codziennego… Właśnie w tym celu ostatnie wtorkowe popołudnie spędziliśmy wspólnie w przemiłej atmosferze w strefie gier i zabaw w kręgielni kompleksu Solpark. Jak się okazało był to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu oraz świetną zabawę w większym gronie. Oto, co tam się działo...

Otrzęsiny
Otrzęsiny wcale nie muszą być trudne, straszne, nudne czy poważne. Doskonale przekonali się o tym wychowankowie klas pierwszych 24 października 2018 roku. O dobry humor uczestników zadbali nietuzinkowi prowadzący, czyli Natasza Malik i Krystian Nowak. Nad oprawą muzyczną czuwał Dominik Skrzypek. Z nieocenioną pomocą prowadzącym przyszli koleżanki i koledzy, którzy zajęli się oprawą techniczną, i przygotowaniem konkursów oraz zabaw. Wychowankowie klas pierwszych zostali podzieleni na kilka grup. Każda z grup miała do dyspozycji dwóch mentorów, w których postać wcielili się starsi koledzy i koleżanki z internatu. Mentorzy sprawowali pieczę nad sprawnym przebiegiem poszczególnych zadań i konkursów, zliczali uzyskane punkty. W czasie imprezy młodzież miała okazję do zaprezentowania swoich zdolności: tanecznych, kreatywności, sprawnej współpracy w grupie, znajomości regulaminu, szybkości działania. Wszyscy uczestnicy byli dopingowani przez swoich kolegów i koleżanki. Zabawa przebiegła w miłej atmosferze, grupy aktywnie brały udział w konkursach, a wychowawcy mogli poznać ukryte talenty tkwiące w ich wychowankach. Po uroczystym ślubowaniu kierownik internatu p. Beata Wysmułek wręczyła nowym mieszkańcom legitymacje. Celem nadrzędnym zajęć była integracja pierwszoklasistów z pozostałymi mieszkańcami internatu. Uroczystość przygotowała grupa II wraz z wychowawcami.