Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO „KONKURSU CZYSTOŚCI”
INTERNACKIMI MISTRZYNIAMI DO SPRAW PORZĄDKÓW I CZYSTOŚCI ZOSTAŁY:
MIEJSCE I
P. 313 – Sylwia KOCINIAK, Ola FABISZ, Oliwia KOBĘDZA :)
P. 314 – Patrycja SKROBISZ, Weronika KRZEMIEŃ :)
MIEJSCE II
P. 319 – Julia MASTALERZ, Wiktoria SOBOŃ :)
MIEJSCE III
P. 212 – Dominika BIŃCZYK, Natalia WACHNIK :)
Mieszkańcom miejsca I, II i III GRATULUJEMY utrzymania właściwej czystości i porządku w swoich pokojach.
Pozostałych wychowanków zobowiązujemy do refleksji i wzięcia przykładu z INTERNACKICH MISTRZYŃ DO SPRAW PORZĄDKÓW I CZYSTOŚCI.

AKTYWNY WYPOCZYNEK W CZASIE WOLNYM CZYLI
UKOCHANE ZAJĘCIA SPORTOWE

Zagorzali sportowcy spośród mieszkańców internatu, ale również uczniów tutejszej szkoły, którzy uwielbiają grać w piłkę i chcieli aktywnie, zdrowo i wartościowo spędzać czas wolny, mieli możliwość w I i II semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczestnictwa w zajęciach na hali sportowej lub boisku. Spotkania odbywały się w każdy wtorek w godz. 18.30 - 19.30 i zgromadziły w sumie 40 chętnych osób. Największym powodzeniem wśród młodzieży cieszyły się rozgrywki piłki nożnej i piłki siatkowej. Zarówno jedne jak i drugie miały swoje grono zwolenników. W jaki sposób zajęcia dodatkowe przebiegały, ukazują pamiątkowe foteczki…

POŻEGNALNE UPOMINKI DLA MATURZYSTÓW

WYBORY MISS I MISTERA INTERNATU
To już tradycja. Po raz kolejny wychowankowie internatu wybieralinajpiękniejsze mieszkanki oraz najbardziej urodziwych spośród mieszkańców;) Emocjom nie było końca. Przygotowania, głosowanie, trudny czas oczekiwania na zliczenie głosów. Wreszcie wyniki!
Oto najpiękniejsi roku 2017/2018 w internacie:)
Miss- Natasza Malik
I Wicemiss - Wiktoria Krzak
II Wicemiss - Zuza Soboń
Mister- Mateusz Kobiera
I Wicemister- Szymon Łaski
II Wicemister- Maciej Francuz
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

SPORTOWE RYWALIZACJE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
Pozalekcyjne zajęcia sportowe cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców internatu. Dają one młodzieży możliwość spędzenia czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia. Pozwalają odpocząć, zregenerować siły fizyczne i psychiczne po całodziennym pobycie w szkole, rozwijać i pogłębiać własne zainteresowania. Tym razem wtorkowe popołudnie upłynęło wychowankom w przemiłej atmosferze, na świeżym powietrzu. Rozgrywkom piłkarskim nie było końca!

CZEKOLADOWA ROZKOSZ
Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada w bardzo długo czekało na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć dobry wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju, co doceniają zwłaszcza przemęczeni nauką uczniowie. Dlatego nie powinno dziwić, że przepyszne, zdrowe owoce w czekoladowym fondue spotkały się z uznaniem mieszkańców i mieszkanek internatu. Świętowanie Światowego Dnia Czekolady było pyyyyyyyyyyyyszne.

Znawcy savoir-vivre’u
Mieszkańcy internatu mieli okazję uczestniczyć w Internackim konkursie wiedzy o savoir-vivrze. W pierwszym etapie- pisemnym zmagali się z 15 pytaniami z zakresu dobrych manier. Utrudnieniem był fakt, iż były to pytania otwarte, które wymagały od uczestników wiedzy, a nie szczęścia podczas strzelania w odpowiedzi. Najlepsi na tym etapie to: Kamil, Natasza i Hubert, którzy wzięli udział w etapie ustnym. Każdy odpowiadał na 3 pytania o różnym stopniu trudności. Wyniki konkursu zostały ustalone na podstawie etapu pisemnego i ustnego i przedstawiają się następująco:
I miejsce- Kamil Małecki, Hubert Kowalczyk
III miejsce- Natasza Malik
Nasi uczestnicy zmagali się m.in. z odpowiedziami na takie pytania:
Co oznacza skrót „p.f.” – (franc. pour féliciter)- dla powinszowania, złożenia gratulacji, życzeń
Przedstaw zasady przechodzenia na „ty” – prawo do złożenia takiej propozycji ma zawsze osoba starsza. Dla uzyskania lepszego i bardziej bezpośredniego kontaktu z osobami starszymi można je poprosić, by zwracały się do was po imieniu (nie oczekujcie jednak wzajemności).
Smacznego- mówimy, czy nie?- zgodnie z zasadą savoir-vivre’u smacznego mówi tylko osoba, która przygotowywała posiłek. Mówienie smacznego komuś, kto ma pełną buzię jedzenia stawia go w niezręcznej sytuacji, bo przecież jak ma odpowiedzieć coś w takim stanie.
Jeśli na zaproszeniu na przyjecie widnieje napis „habit” zakładasz frak.
Jeśli na zaproszeniu na przyjecie widnieje napis „black tie” zakładasz smoking.
Jeśli jesteś w restauracji z koleżanką i upadł jej widelec, to wzywasz kelnera podnosi zgubę i przynosi czysty.
Kolejny problem do rozwikłania to: sztuka idealnego prezentu i wręczania prezentu. Warto postarać się dowiedzieć czym osoba obdarowana się interesuje, możesz się złożyć z kimś i kupić coś konkretnego, szukaj upominków nietypowych, nie wprawiaj w zakłopotanie obdarowanego zbyt drogim prezentem. Kupiony? To świetnie, postaraj się ładnie go zapakować, może dołączysz bilecik z kilkoma słowami od siebie. Teraz poczekaj aż obdarowany otworzy przy tobie prezent, wyrazi zachwyt i podziękuje.
Jeśli zdarzyło ci się zniszczyć pożyczoną ulubioną rzecz w dobrym stylu będzie przeproszenie, odkupienie takiej samej rzeczy i dołączenie w gratisie pyszności np. czekoladek.
I pamiętaj „Piękne maniery pysznym są środkiem powodzenia” Pietro Aretino.

NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT CIĄG DALSZY – KARTKI
Życzenia na Wielkanoc są elementem świątecznej tradycji. Życzenia składamy rodzinie, przyjaciołom, koleżankom i kolegom, czy pracownikom. Najlepiej zrobić to osobiście, …bądź wysłać świąteczną pocztówkę. Czy nie jest miło wziąć do ręki kartkę, na której ktoś nam bliski zapisał choćby dwa słowa „Wesołych Świąt!”? Gorąco zachęcamy do wysyłania kartek z życzeniami, ale wcześniej do samodzielnego ich wykonania. Wychowankowie internatu, tradycyjnie jak co roku, zaprojektowali i stworzyli ich co nie miara - do wyboru, do koloru. Z efektami pracy naszej zdolnej i pomysłowej młodzieży można zapoznać się w galerii.

Wyjazd do Filharmonii w Częstochowie 
12 marca 2018 grupa mieszkańców internatu i uczniów naszej szkoły miała możliwość obejrzenia spektaklu Selfie.com.pl. w Filharmonii Częstochowskiej. Julia Kamińska, Dorota Pomykała, Filip Bobek i Mirosław Baka w zabawny sposób przedstawili współczesną metodę, za pomocą mediów społecznościowych, nawiązywania relacji z innymi ludźmi. Spektakl opisany jako komedia pomyłek życia spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród naszej młodzieży. Śmiech to zdrowie, a podczas tego wyjazdu okazji do śmiechu było mnóstwo. Wyjazd zrealizowano w ramach programu wychowawczo-edukacyjnego „Od ignoranta do eleganta”.

Czytaj więcej...

K R Ę G I E L K I
Nie samą nauką wychowankowie internatu żyją…
W ostatnie wtorkowe popołudnie, w ramach zajęć pozalekcyjnych, młodzież internacka promowała zdrowy i aktywny styl życia. Wychowankowie mieli możliwość spędzenia wolnego czasu w kręgielni - w przemiłej atmosferze, z pożytkiem dla ich zdrowia i zgodnie z własnymi zainteresowaniami.
Podczas półtoragodzinnego spotkania/ współzawodnictwa działo się naprawdę dużo.
Nasza kochana i utalentowana młodzież pokazała na co ją stać.

WALENTYNKOWO…
WALENTYNKI TO DZIEŃ DOBRY DLA KAŻDEGO.
W TYM DNIU WSZYSCY TO WYZNAJĄ, ŻE O SOBIE PAMIĘTAJĄ.
Walentynki to ten dzień w roku, w którym szczególnie przywiązujemy uwagę do romantyczności. Wychowankowie internatu również zadbali o odpowiedni nastrój, ale i wystrój z okazji Dnia Zakochanych. Część młodzieży uczciła to wyjątkowe święto wyjazdem do kina, pozostali wychowankowie woleli pozostać w internacie i zająć się jego dekorowaniem, Jak na to święto przystało, to właśnie czerwień „miała swoje pięć minut” i była u nas barwą dominującą. Dekoracje zdobiły okna, parapety okienne, monitory komputerów, korytarze i nie tylko. Zresztą zobaczcie sami.

Spotkanie z decoupage w internacie
Kolejne spotkanie artystyczne w internacie poświęcone było technice decoupage. Jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa). Wychowanki z uwagą obserwowały instruktaż wychowawczyni – pani Renaty Kina – Neumann i krok po kroku tworzyły swoje lampiony. Nadzwyczaj atrakcyjne efekty pracy pozwoliły wychowankom uwierzyć w swoje umiejętności i odpocząć od trudów nauki.

Dzień Dziwaka
Każdy ma w sobie coś z dziwaka! I już!
Święto zapoczątkowane przez psychologa Philipa Zimbardo ma na celu pochwałę dziwactwa, rozumianego jako umiejętność bycia sobą i obrony własnego zdania.
Dziwak (sjp.pwn.pl) – człowiek o dziwnych upodobaniach i przyzwyczajeniach.
7 stycznia próbowaliśmy udowodnić, że każdy ma fioła, bzika, zachowuje się odmiennie, jest amatorem kwaśnych jabłek, czasami pajacuje?
Wśród Waszych dziwactw znalazły się takie:
- noszę mydło w torebce
- śpię cały rok przy otwartym oknie
- zawsze mam swoje zdanie
- mam syndrom białej rękawiczki
- nie zamykam drzwi od prysznica, bo boję się, że się nie otworzą
- nie jem słodyczy od 4 lat
- jestem jednym wielkim dziwactwem
- noszenie stroju jednorożca pożyczonego od siostry (13 lat) przy większej grupie ludzi
- muszę zakręcić/dotknąć każdą wiszącą ozdobę
-lubię naukę.