Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dzień Talentów w ZSP w roku szkolnym 2014/2015

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie stał się także okazją do zorganizowania Dnia Talentów. Tradycyjnie już po raz kolejny w tym dniu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali rówieśnikom, nauczycielom i przybyłym gościom swoje umiejętności, zainteresowania i pasje. Uczniowie, we współpracy z nauczycielami–opiekunami, przygotowali w klasach stanowiska, które stanowiły realizację ich kompetencji w zakresie takich przedmiotów, jak: biologia, chemia, język angielski, niemiecki, hiszpański, fizyka, matematyka, czy mechatronika. Młodzież demonstrowała przy nich swoje umiejętności oraz prowadziła zajęcia warsztatowe dla uczniów III klas gimnazjalnych.
Podczas Dnia Talentów w naszej szkole można było obejrzeć również wystawę prac plastycznych oraz fotograficznych naszych uczniów. Posłuchać muzyki w wykonaniu zespołu instrumentalno- wokalnego. Swoje umiejętności prezentowali także młodzi tancerze.
Specjalnie na tą okazję powstał film promocyjny wyreżyserowany, nakręcony i zmontowany w całości przez naszą uzdolnioną młodzież. Nie należy zapominać również o zdolnościach teatralno-lingwistycznych, które można było podziwiać w niemieckojęzycznym przedstawieniu teatralnym pt. „Hansel und Gretel".
Młodzież przygotowywała się do obchodów Dnia Talentów przez cały rok szkolny, uczestnicząc w zajęciach licznych kół zainteresowań. Kadra pedagogiczna ZSP, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz ich rodziców, stworzyła możliwość rozwijania zainteresowań i talentów młodych ludzi podczas zajęć w ramach licznych kół przedmiotowych i zajęć pozalekcyjnych.