Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

V miejsce koszykarzy ZSP Kleszczów
W Łodzi 4 października 2019 roku, odbył się pierwszy finał wojewódzki w piłce koszykowej 3x3 chłopców w ramach licealiady. Nie mogło zabraknąć w nim reprezentacji ZSP Kleszczów, która wywalczyła przepustki po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu bełchatowskiego. Drużyna chłopców rozpoczęła rywalizację od spotkania z przeciwnikami z Radomska. Po ciekawym i wyrównanym meczu nasza drużyna zwyciężyła. W drugim spotkaniu musiała uznać wyższość przeciwników. Nasi chłopcy zajęli drugie miejsce w grupie, które uprawniało do gry w 1/8 finału. Tam przeciwnikiem był zespół ze Zgierza, z którym nasz zespół stworzył ciekawe widowisko i ponownie po dobrej grze zwyciężył. Spotkanie ćwierćfinałowe w wykonaniu naszej drużyny było dobre, jednak przeciwnik z Kutna okazał się za silny.
Nasz zespół został sklasyfikowany na miejscach V-VIII, co jest bardzo dobrym wynikiem na tym poziomie. Trzeba zauważyć, że w finale wojewódzkim bierze udział dużo zawodników, którzy uprawiają koszykówkę na co dzień w klubach, a nasz zespół w całości składał się z zawodników uprawiających ten sport amatorsko i ćwiczących go tylko w szkole na zajęciach dodatkowych.
Skład: Kamil Radek, Szymon Profic, Wojciech Pawlusiński, Maciej Francuz.
Opiekunami byli: mgr Marcin Szymak i mgr Marek Jarząbkowski.