Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Technikum Nowoczesnych Technologii

To jedno z najlepszych techników w Polsce i w województwie łódzkim. 
Przygotowuje najlepiej do matury.

                                        DOBRY ZAWÓD I PEWNA PRZYSZŁOŚĆ

Automatyka - (ang. automatic control lub control engineering) – dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka). Technikum to szkoła, która daje wykształcenie średnie, kończy się maturą i jednocześnie daje zawód. Ze względu na dużą liczbę godzin przedmiotów technicznych oraz ogólnokształcących nauka w szkole trwa 4 lata. W związku z pojawieniem się nowoczesnych technologii w przemyśle, AUTOMATYK jest aktualnie bardzo atrakcyjnym i poszukiwanym na rynku pracy zawodem. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są wykładowcami Politechniki Łódzkiej oraz współpracują z nowoczesnymi firmami branży mechatronicznej w kraju i za granicą.

Mechatronika - to dziedzina techniki wymagająca znajomości zagadnień z zakresu: mechaniki, elektrotechniki, elektroniki i informatyki.
Technikum to szkoła, która daje wykształcenie średnie, kończy się maturą i jednocześnie daje zawód. Ze względu na dużą liczbę godzin przedmiotów technicznych oraz ogólnokształcących nauka w szkole trwa 4 lata. W związku z pojawieniem się nowoczesnych technologii w przemyśle, MECHATRONIK jest aktualnie bardzo atrakcyjnym i poszukiwanym na rynku pracy zawodem. Szkoła ściśle współpracuje z Politechniką Łódzką. Nauczyciele przedmiotów zawodowych są wykładowcami Politechniki Łódzkiej oraz współpracują z nowoczesnymi firmami branży mechatronicznej w kraju i za granicą.

Organizujemy wyjazdy szkoleniowe na zajęcia laboratoryjne, warsztatowe, targi mechatronicze.
Główne wyposażenie pracowni zawodowych stanowią profesjonalne zestawy firmy FESTO.
Zakres przyszłych zadań zawodowych obejmuje produkcję, obsługę i naprawę, wkraczających obecnie do wszystkich dziedzin życia, współczesnych programowanych i sterowanych urządzeń mechanicznych. Sprzęt AGD, samochody, windy, urządzenia klimatyzacji, obrabiarki sterowane numerycznie, linie prdukcyjne, automatyka budynkowa to przykłady rozwiązań mechatronicznych i automatycznych.
Technik mechatronik jest zawodem interdyscyplinarnym, łączącym zawód mechanika oraz elektronika.
Technik automatyk to zdecydowanie należy do przyszłościowych zawodów. Automatycy mogą znaleźć zatrudnienie praktycznie każdej firmie, która stawia na nowoczesne rozwiązania technologiczne, gdyż trudno sobie wyobrazić konkurencyjny zakład, który nie posiada zautomatyzowanych linii produkcyjnych wyposażonych w roboty. 

Do typowych zadań zawodowych technika automatyka i mechatronika należą między innymi:

 • projektowanie i konstruowanie urządzeń z wykorzystaniem technik komputerowych
 • obsługa i programowanie robotów przemysłowych
 • automatyka i obsługa urządzeń współczesnych linii produkcyjnych i montażowych
 • projektowanie i serwis układów sterowania urządzeń i systemów mechatronicznych
 • obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie CNC
 • diagnostyka i naprawa urządzeń z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń pomiarowych
 • montaż i demontaż urządzeń i systemów mechatronicznych
 • obsługa linii przemysłowych i produkcyjnych
 • projektowanie i serwis siłowni, ciepłowni przydomowych, sieci energetycznych
 • diagnostyka i naprawa róznych systemów przemysłowych

Absolwenci naszego technikum mogą być zatrudnieni:

 • w zakładach o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym,
 • w zakładach prowadzących usługi w zakresie projektowania, serwisu, napraw urządzeń i systemów mechatronicznych na stanowiskach: konstruktora, technologa lub operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, kierownika działu obsługi i napraw, specjalisty d/s handlu sprzętem mechatronicznym powszechnego użytku, diagnosty i serwisanta, montera i innych.