Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Świebodzina
W dniach 28-29.09.2017 uczniowie klasy drugiej Technikum Nowoczesnych Technologii wraz panią dyrektor Agnieszką Nagodą – Gębicz i nauczycielami p. Aleksandrą Żarską- Szulc, p. Anetą Walczyk, p. Jackiem Świniarskim uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Świebodzina. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Dla Niepodległej”.  W pierwszym dniu zwiedziliśmy Lubuskie Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie, mieliśmy możliwość zobaczenia ciężkiego sprzętu bojowego, samolotów wojskowych, a potem w atmosferze wojskowej czas na wspólne grillowanie. Po wspólnym grillowaniu, pojechaliśmy do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień w Pniewie. Tam zwiedziliśmy skansen sprzętu wojskowego i salę wystawową, w której zgromadzono liczne eksponaty związane z historią i przyrodą MRU. Mieliśmy również możliwość przebycia ciekawej trasy turystycznej obejmującej fragment tuneli i schronów bojowych. Na zakończenie trasy czekała nas przejażdżka samochodem. Po zwiedzaniu udaliśmy się do Hotelu ComfortExpress, gdzie czekał na nas smaczny posiłek. Późnym wieczorem odbyliśmy spacer ulicami Świebodzina do pomnika Chrystusa. I tak po ciężkim dniu pełnym wrażeń, udaliśmy się zasłużony odpoczynek.
W drugim dniu gościliśmy w nowoczesnym zakładzie SECO WARWICK. Tam poznaliśmy jego organizację, budowę najnowocześniejszego z pieców obróbki cieplnej, nowoczesne procesy obróbki cieplno – chemicznej oraz wykorzystanie układów automatycznej regulacji, nowoczesnych układów mechatronicznych na terenie SECO WARWICK.  Zmęczeni, ale w świetnych humorach wróciliśmy do Kleszczowa.