Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

W dniach 16-22 października 2017 roku w całej Polsce odbywają się imprezy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczne hasło: Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje! Wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nowoczesnych Technologii będą mogli uczestniczyć w projektach zaplanowanych na każdy dzień tygodnia. Będzie to możliwość przeprowadzenia testu kompetencji zawodowych, udziału w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Konsumenta, w wycieczce na Politechnikę Częstochowską i uczestniczenie w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni, w grach symulacyjnych (między innymi- Jak osiągnąć sukces). W OTK naszą szkołę odwiedzą uczniowie klas siódmych ze szkół podstawowych w Kleszczowie oraz Łękińsku. Mamy nadzieję, że goście oraz uczniowie naszej szkoły odkryją swoje talenty , a ich kompetencje umożliwią najlepsze wybory edukacyjno- zawodowe. Zapraszamy do śledzenia informacji na tablicy doradcy zawodowego.

Działania podejmowane w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery:

    Gościliśmy uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie. Uczestniczyli oni w zajęciach z doradcą zawodowym na temat swoich talentów, uzdolnień, sukcesów i kompetencji. Po warsztatach młodzież zwiedziła naszą szkołę-odwiedziła wszystkie ciekawe pracownie. Poznała panujące zwyczaje na organizację przerw między lekcjami -uczestnicząc w grze „Pokój niewidzialny", która odbywała się w ramach „Dnia Białej Laski" i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Goście zapewnili, że wrócą do nas, a nasza szkoła to doskonałe miejsce do rozwijania talentów.

    Kolejne działanie to spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta z Bełchatowa, który zaprezentował wykład na temat praw młodego konsumenta . Po wykładzie pana rzecznika Piotra Porzeżyńskiego był czas na zadawanie pytań i wskazywanie rozwiązań problemów jakie spotykały uczniów.

    Chętne osoby wzięły udział w grze „Jak osiągnąć sukces" opracowanej przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Jest to projekt dla osób, które w niedługim czasie wkraczają na rynek pracy –pokazujący, że poziom życia i tzw. sukces życiowy zależy w dużym stopniu od decyzji zawodowych oraz racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi. Warsztaty miały charakter gry symulacyjnej, poprzedzonej merytorycznym wprowadzeniem, wyjaśniającym główne hasła związane z edukacją finansową a zajęcia zakończyły się podsumowaniem wskazującym na główne czynniki osiągniętego w trakcie gry sukcesu lub porażki. Wszystkie osoby biorące udział w grze wykazały się dużym talentem, a ich kompetencje i wiedza na temat finansów w gospodarstwie domowym będzie oceniona na podstawach przedsiębiorczości. Gra przez cały czas trwania- 2,5 godziny, budziła ogromne emocje.

    Kolejna wizyta uczniów klasy siódmej. ZSP odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku. Odbyły się zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym oraz wycieczka po wszystkich pracowniach naszej szkoły. Młodzież miała okazję dokonać samooceny, określić swoje mocne strony, zaprezentować własne talenty i przedstawić sukcesy. Zajęcia wpisały się w hasło - Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje!