Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Dzień Papieski
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbyły się 15 października 2017 r. Tradycyjnie już organizacją uroczystości zajęła się społeczność naszej szkoły, a w działaniach tych wsparła nas Parafia p.w. NMP Anielskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą, a także złożeniem kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Wierni odśpiewali w tym miejscu „Barkę” – ulubioną pieśń naszego Patrona. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, podczas której nasi uczniowie czytali modlitwy i śpiewali pieśni przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Po skończonym nabożeństwie – w kościelnej scenerii - młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Poezja i pieśni przygotowane na tę okoliczność spotkały się z żywym odbiorem wśród zgromadzonych – świadczyły o tym liczne słowa pochwały wypowiadane bezpośrednio po uroczystości.
Kolejnym punktem obchodów XVII Dnia Papieskiego było rozstrzygnięcie konkursów o Janie Pawle II. Dyrektor naszej szkoły – Pani Agnieszka Nagoda – Gębicz, w towarzystwie Wójta Gminy Kleszczów - Pana Sławomira Chojnowskiego i Ks. Proboszcza Benedykta Stanka wręczyła nagrody laureatom i finalistom konkursu wiedzowego i plastycznego. Ostatnim punktem uroczystości była degustacja kremówek papieskich. Przy tej okazji można było obejrzeć konkursowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych mieszkańców gminy Kleszczów.