Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Spektakl w języku angielskim w Łodzi
Dnia 20 października uczniowie klas językowych naszej szkoły uczestniczyli w wyjeździe do Łodzi, gdzie na scenie Teatru V6 mieli przyjemność podziwiać wspaniałą grę aktorską grupy TNT Theatre Britain w futurystycznej sztuce pt. ”Farenheit 451” wyreżyserowanej przez Christiana Flint’a i Paula Stebbings’a. Spektakl w języku angielskim powstał na podstawie powieści Raya Bradbury, w której przedstawiona została wizja świata, gdzie czytanie książek oraz krytyczne myślenie są surowo zabronione, a ludzie są niemal całkowicie zmanipulowani przez media. Tytuł odnosi się do temperatury, w jakiej książki są palone przez specjalnie do tego zadania wyszkolonych strażaków, niejednokrotnie wraz z całymi budynkami, w których zostały odnalezione. Uczniowie klas I a, II b oraz III a mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność rozumienia języka angielskiego mówionego, a przy okazji zastanowić się nad tym jakże aktualnym problemem manipulacji mediów.