Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesienne Zawody na Orientację Złota Igła 
21 października 2017 roku. W Szkole Podstawowej nr 61 przy ul. Okólnej 183 odbyły się zawody współfinansowane z Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi - Łódź Sportowa „Jesienne Zawody na Orientację „Złota Igła” to impreza zwyczajowo kończąca sezon startów. Niegdyś, w latach 90., organizowana była wspólnie z harcerzami i miała raczej charakter turystyczny. Od kilku lat ma postać scorelaufu, czyli biegu punktowego odbywającego się ze startu masowego. Ta odmienność powoduje, że ma swoich sympatyków także wśród zupełnych amatorów, mimo że odbywa się już w późnojesiennym chłodzie. Startujący rywalizują w czterech kategoriach wiekowych; osobno wyczynowcy i osobno amatorzy w patrolach. Impreza dofinansowana z Urzędu Miasta Łodzi poświęcona jest pamięci tragicznie zmarłego druha Andrzeja Skomiała, drużynowego 34. ŁDH, z której wywodzą się założyciele UKS Orientuś i pierwsi zawodnicy klubu.Naszą szkołę w śród 11 patroli reprezentowały dwa patrole w kategorii szkół Ponadgimnazjalnych wyniki: 2 miejsce patrol w składzie: Nikola Lalek , Oliwia Widera, Magdalena Wójciak. 3 miejsce patrol w składzie: Adrian Pietrzyk, Mateusz Szcześniak, Oskar Rozpondek.