Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KLASA Ia NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM
W ramach współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach na tej uczelni. 25 października 2017r. klasa pierwsza językowa wybrała się po raz pierwszy na ul. Pomorską do Łodzi, gdzie miała możliwość zwiedzić budynek, wziąć udział w wykładzie nt. symboliki w literaturze anglojęzycznej oraz w konwersatorium językoznawczym.Prof. Kobrzycka w ciekawy i przystępny sposób opowiadała o elementach symboliki w popularnych obecnie powieściach Tolkiena, Rowling czy Lewis'a odnosząc się do mitologii germańskiej, celtyckiej czy tradycji chrześcijańskiej. Dr Pskit zainteresował uczniów ilością zapożyczeń jakie angielski system językowy posiada (ok 70%!). Uczniowie próbowali później odgadnąć z jakiego języka dane słowo angielskie pochodzi, co wcale nie było łatwe.Serdecznie dziękujemy p. Burskiemu za oprowadzanie.