Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkolne obchody Święta Niepodległości
Dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości,  10 listopada 2017 roku wraz z akademią, w trakcie której uczniowie odśpiewali hymn Polski, został zorganizowany Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Do konkursu przystąpiło dziesięcioro koneserów muzyki, którzy przygotowali piosenki i pieśni z różnych epok historycznych, tj. „My pierwsza brygada”, „Piechota”, „Dziewczyna z grantem”, „Walczyk”, „Jaskółka”, „Wolność”, „Taki kraj”, „Miasto”, „Biały krzyż”, „Mury”.
Jury w składzie: Agnieszka Nagoda-Gębicz, Ewa Zagaj, Barbara Mickiewicz, Marzena Klima oraz Jacek Świniarski po burzliwych obradach przydzieliło:
I miejsce Kindze Kubik
II miejsce Klaudii Marszał
III miejsce Sylwii Ornatowskiej
Wyróżnienie Filip Sidoruk oraz Anna Szwajkowska.
Zebrana na sali widownia nagrodę publiczności przyznała Kindze Kubik.
Dziękujemy uczestnikom za odwagę oraz muzyczną wędrówkę po kartach historii, a publiczności za żywy odbiór.