Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Młodzi recytatorzy na właściwym miejscu
15 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Szczercowie odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego skierowana do uczniów powiatu bełchatowskiego i okolic. Naszą szkołę reprezentowali nie uczniowie klas językowych, ale przyszły technik - Tomasz Janich z klasy I t i przyszły ratownik - Bartek Dąbrowski z II c. Stając na podium, obaj chłopcy udowodnili, że humanistyka nie jest tylko dla wybranych, ale humanistą jest każdy, kto czuję potrzebę obcowania ze słowem i pięknem. Obaj znaleźli się na właściwym miejscu - nie tylko duchowo, ale i fizycznie. Bartek zajął miejsce I (recytował wiersz Miłosza "Przedmowa"), a Tomek wsparł go obecnością na miejscu III (recytował "Piekło"). Gratulujemy - nie tyle miejsc i nagród, ile wrażliwości i umiejętności.