Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Wielka lekcja Geografii
17 listopada 2017, 10 uczniów naszej szkoły wraz z p. M. Klimą wzięło udział w Wielkiej Lekcji Geografii organizowanej w ramach 18 edycji Explorers Festival w Łodzi. Lekcja polegała na spotkaniu z wykładowcami i podróżnikami, w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Tematem lekcji były Wybrzeża Świata: „Zobacz świat inaczej! Uwolnij wyobraźnię!” – to hasło tegorocznego Explorers Festivalu. Uczestnicy mogli wysłuchać opowieści z dalekiego Spitsbergenu, przejść się szlakiem przyrody, kultury i tradycji przez Wybrzeża Południowobałtyckie, poznać miejsca starcia żywiołów. Ostatnia podróż ku wiedzy zaprowadziła w miejsca, gdzie ląd spotyka się z oceanem. Przedstawiciele naszej szkoły biorą w niej udział już od sześciu lat.