Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa 1T na Politechnice Łódzkiej
W poniedziałek 11 grudnia uczniowie klasy I t pojechali na wycieczkę do Łodzi na Politechnikę Łódzką, aby rozwijać swoje zainteresowania kierunkowe. W Instytucie Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn uczniowie zapoznali się ze sposobem programowania robota humanoidalnego, a następnie poznali budowę i zasadę działania robota przemysłowego firmy ABB. Roboty te znalazły zastosowanie między innymi w przemyśle cukierniczym, gdzie układają ciastka do opakowań poruszając się z prędkością 7 m/s. W dalszej części zajęć uczniowie zapoznali się z funkcjonalnie warsztatu na Politechnice Łódzkiej, gdzie pod okiem dra Zawiasy wykonali podstawowe operacje technologiczne oraz dokonali przeglądu obrabiarek konwencjonalnych stanowiące wyposażenie warsztatu na Politechnice Łódzkiej (wiertarek, tokarek, frezarek, frezarki obwiedniowej do kół zębatych, dłutownicy Fellowsa, szlifierek do wałków, płaszczyzn i otworów). Dzięki tej wycieczce uczniowie zdobyli nowe umiejętności i nabrali motywacji do dalszej wytężonej pracy.