Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obchody „Europejskiego Dnia Języków”
W dniu 12 grudnia 2017r. już po raz trzeci w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji „Europejskiego Dnia Języków”. Głównym celem tej inicjatywy, ogłoszonej przez Radę Europy w Strasburgu, jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest ich znajomość we współczesnym świecie, jak mocno wspiera ona zrozumienie i porozumienie pomiędzy narodami. Motywem przewodnim naszej uroczystości szkolnej było „podróżowanie”, zaś przedstawiony program był bardzo urozmaicony i skupiony głównie na czterech językach, które są nauczane w naszej szkole, czyli na języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim. Uczniowie pokazali swoje zdolności językowe poprzez wystawienie śmiesznych scenek językowych, przedstawienie relacji z odbytych podróży po Europie i Ameryce Południowej czy zaprezentowanie „Lokomotywy” Tuwima po angielsku. Nie zabrakło również występów wokalnych w językach obcych oraz pokazu tanecznego z elementami jazzu. Oglądając krótkie filmy, mogliśmy się również „na wesoło” przekonać, jak nasza społeczność szkolna opowiadając o swoich preferencjach podróżniczych, posługuje się językami obcymi. Poza częścią artystyczną odbył się także konkurs językowy „Postaw na język”, w którym trzech ochotników zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Szczęśliwym zwycięzcą konkursu został uczeń klasy IIIA - Tomasz Dłubak. Następne obchody „Europejskiego Dnia Języków” już za rok. Zapraszamy!