Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Projekty na języku polskim w II b
Uczniowie klasy II b realizujący podstawę programową z języka polskiego na poziomie rozszerzonym mogą pochwalić się niezwykłymi pracami, które przygotowali w ramach projektów edukacyjnych. Sami wybierali tematy spośród zaproponowanych przez nauczyciela lub stworzonych indywidualnie. Wśród prac można znaleźć grę edukacyjną o wielkich postaciach renesansu, gazetkę o uczniach Machiavellego, koncert muzyki dawnej, wykład o zmianach w polszczyźnie, lekcję o dawnych obyczajach czy filmy. Poniżej prezentujemy wysoko ocenioną przez klasę adaptację jednej ze stu nowel ze słynnego "Dekameronu" G. Boccaccia - "Dobra rada". Zachęcamy do obejrzenia.