Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Relacja z wyjazdu na Wileńszczyznę „Rodacy Bohaterom"
W dniu 11 stycznia grupa wyruszyła o 22:00 z Wrocławia. Po 24 godzinach byli na Wileńszczyźnie. Bez odpoczynku ruszyli z darami do naszych Rodaków. Pierwszą odwiedzoną osobą był ostatni Weteran AK mieszkający w Ejszyszkach Pan Juchniewicz. Dalej skierowali się do Domu Dziecka w Solecznikach Wielkich. Zostawili dary dla 46 podopiecznych. Wolontariuszy zaproszono na JASEŁKA przygotowane przez młodzież z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach., gdzie zostawili kartony. Kolejnym punktem wyjazdu stała się miejscowość Diewianyszki "Łza Litwy", ta nazwa najlepiej obrazuje warunki życia naszych Rodaków. Kilkadziesiąt kartonów zostawili wspaniałym Paniom z "Wspólnoty Miłosierdzia", które jeździły z grupą i wskazywały rodziny, żyjące w najgorszych warunkach.
W drugim dniu pobytu przebywają w Ekszyszkach. Odwiedzają Pana Michała Sienkiewicza, twórcę "Sokoła" w Ekszyszkach, 80 kartonów zostawiają dla podopiecznych miejscowego Caritasu. Następnie udają się na Wileńską Rossę gdzie spoczywają Obrońcy Ojczyzny z I i II wojny oraz Matka Piłsudskiego i Serce Syna. Uczestniczą w przygotowaniach do spotkania z Kombatantami i rodzinami kombatanckimi.
W ostatnim dniu przebywają w Wilnie, gdzie żyje jeszcze 14 kombatantów. Część z nich ma na tyle sił, że przybyła na spotkanie z wolontariuszami, nie zapomnieli o członkach rodzin Kombatantów, którzy niestety odeszli już na wieczną wartę. W sumie przekazali ponad 140 !!! prezentów. Następnie zostali zaproszeni do Domu Polskiego w Wilnie na spotkanie z przedstawicielami Związku Kombatantów AK w Wilnie. Z darami udali się do miasta Alytus, gdzie w osamotnieniu żyje ostatni na tamtym terenie Kombatant Armii Krajowej.
Wieczór poświęcony został na spotkanie integracyjne wspólnie z członkami Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej.