Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci
W dniach 19 i 22 stycznia 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w projekcie szkoleniowym „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. W ramach projektu uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Nowoczesnych Technologii, rodzice oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez emisariuszkę Bezpiecznego Internetu – panią Małgorzatę Jegier. Podczas ponad dwugodzinnego spotkania młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in. jak Internet może pomóc im w budowaniu kariery zawodowej, jak budować swój wizerunek w sieci z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, poznać nowe przydatne narzędzia oraz ciekawe strony internetowe. Ponadto uczniowie uzyskali informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, w szczególności z mediów społecznościowych, a także dowiedzieli się, jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z Internetu oraz zdobyli informacje na temat tego, jak można chronić prawa autorskie w sieci. Rodzicom uświadomiono, jak ważna jest rozmowa z dziećmi o zagrożeniach i co może się stać, gdy dziecko korzysta z Internetu w sposób nieostrożny. Ponadto pokazano zagrożenia związane z przenoszeniem do sieci kolejnych obszarów życia, (np. w kontekście udostępniania , a także niszczenia własnego wizerunku). Nauczyciele mogli usystematyzować swoją wiedzę na temat e-zagrożeń. Dodatkowo będą mogli wykorzystywać na lekcjach materiały edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z TIK, które znajdują się na stronie projektu (www.cybernauci.edu.pl).