Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Niepodległości
30 stycznia 2017 roku o godzinie 17, w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się wykład, dr. Macieja Hubki (Archiwum Państwowe w Piotrkowie Tryb.) Piotrkowscy socjaliści w okresie walk o niepodległość i granice. Jest to spotkanie z cyklu Akademia Niepodległości, organizowanego przez IPN Oddział w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim pod patronatem Prezydenta RP.  Akademia Niepodległości jest obliczonym na cztery lata (od grudnia 2017 do połowy 2021) ogólnopolskim cyklem spotkań, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią – w formie popularnych wykładów – zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwania granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.
Projekt adresowany jest do wszystkich zainteresowanych. Załącznik.