Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spektakl w języku angielskim 'Oliver Twist'
16 lutego uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielkami języka angielskiego p. M. Bugajską i p. P. Zarzycką mieli możliwość obejrzenia przedstawienia 'Oliver Twist' reż. Paula Stebbingsa w wykonaniu grupy teatralnej TNT Theatre Britain, która podróżuje po całym świecie wystawiając spektakle i adaptacje klasycznej oraz współczesnej literatury w języku angielskim. Celem grupy jest prezentacja dynamicznego, dostępnego i kształcącego teatru, który przypadnie do gustu szerokiej publiczności, także tym, dla których angielski nie jest językiem ojczystym. Przedstawienia są widowiskowe, zazwyczaj towarzyszy im oryginalna muzyka i dynamiczny ruch. Nie bez powodu nazywa się tę grupę aktorów ..."najlepszym wędrującym teatrem na świecie..." 'Oliver Twist' to historia chłopca, który ucieka z sierocińca, gdzie cierpiał głód, zimno i nieludzkie traktowanie. Jest to historia o walce dobra ze złem, jedno z pierwszych dzieł literackich w mistrzowski sposób przedstawiający realia wielkomiejskiego marginesu społecznego. Ciekawy, żywiołowy i świetnie zagrany spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Po występie nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z aktorami, podczas którego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Uczniowie zmierzyli się z językiem angielskim od strony praktycznej. Dzięki takim wyjazdom nauka języka angielskiego staję się przyjemniejsza, a uczniowie poprzez zrozumienie treści czują się bardziej dowartościowani i pewni swoich umiejętności.