Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasy patronackie PGE
21 lutego 2018 r. w siedzibie Elektrowni Bełchatów odbyło się podpisanie porozumień w zakresie utworzenia klas patronackich pomiędzy spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, a naszą szkołą. Z ramienia technikum w uroczystości uczestniczyli: pani dyrektor Agnieszka Nagoda – Gębicz, pan Sławomir Chojnowski – Wójt Gminy Kleszczów, pani Joanna Guc – zastępca Wójta, pan Michał Michałek – przewodniczący Rady Gminy Kleszczów, pani Ewa Rogut – przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele Aneta Walczyk, Artur Szczęsny, Marek Pawłowski oraz uczniowie Technikum: Mateusz Karbownik, Kamil Gębicz, Justyna Pietrzak, Piotr Augustyńczyk, Maria Strykowska, Agnieszka Kalecińska, Natalia Gaik, Mateusz Kobiera, Jakub Dudziński. W uroczystym podpisaniu udział wzięli min. wiceminister Marzena Machałek - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, władze GK PGE na czele z Henrykiem Baranowskim - prezesem zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej i Sławomirem Zawadą - prezesem zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, dyrektorzy elektrowni i kopalni w Bełchatowie, Grzegorz Wierzchowski – Łódzki Kurator Oświaty. Programem klas patronackich objęte będą pierwsze klasy kształcące w zawodach technik automatyk i mechatronik. Patronat nad klasą mechatronika objął Oddział PGE Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, nad klasą technika automatyka Oddział PGE Elektrowni w Bełchatowie. Należy podkreślić, że od roku szkolnego 2018/19 będziemy kształcić w nowym zawodzie jakim jest właśnie automatyk. Porozumienia podpisane przez władze PGE, panią dyrektor oraz organ prowadzący szkoły obowiązywać mają przez 10 lat. W ramach współpracy, uczniowie będą brali udział w wizytach zawodoznawczych na terenie kopalni i elektrowni w Bełchatowie. Zorganizowane zostaną zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, a także dodatkowe szkolenia. Dla wyróżniających się uczniów ufundowane zostaną stypendia, a absolwenci mają znaleźć zatrudnienie w bełchatowskiej elektrowni i kopalni węgla brunatnego, zapełniając lukę pokoleniową oraz kompetencyjną. Honorowy Patronat nad działaniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas wizyty zwiedziliśmy jeden z bloków elektrowni Bełchatów.
 
http://ddbelchatow.pl/artykuly/aktualnosci,w-belchatowie-i-kleszczowie-powstana-klasy-przygotowujace-do-pracy-w-kopalni-i-elektrowni-fotovideo,85526.html 
http://www.ebelchatow.pl/content/umowy-patronackie-ze-szko%C5%82ami