Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przeciwko przemocy i agresji – spotkanie z komisarzem policji
W dniu 21 lutego 2018 roku na terenie szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nowoczesnych Technologii z komisarzem policji z Piotrkowa Trybunalskiego dotyczące agresywnych zachowań młodych ludzi i ponoszenia za nie odpowiedzialności karnej i prawnej. Prowadzący przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji. W trakcie wizyty młodzież zainteresowana służbą w policji i innych formacjach umundurowanych mogła zadawać pytania, na które zaproszony gość chętnie odpowiadał. Spotkanie w naszej szkole było wynikiem podpisanego porozumienia na temat współpracy pomiędzy bełchatowską , radomszczańską i piotrkowską policją, a wydziałem Społecznej Akademii Nauk w Bełchatowie. Komendy policji i uczelnia będą współpracowały m.in. w zakresie prewencji i profilaktyki społecznej.