Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasi uczniowie - Ratownicy Kpp w działaniach profilaktycznych
W dniu 01.03.2018 uczniowie klasy III C ratowniczo-medycznej wykorzystywali zdobyte umiejętności przekazując wiedzę młodszemu pokoleniu. Byliśmy gośćmi w Szkole Podstawowej im. Marcina Bielskiego w Białej, w której zorganizowano dzień pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi ratownicy uczyli ogniw łańcucha ratunkowego, układać w pozycję bezpieczną, wykonywać R-K-O na fantomach z użyciem AED, opatrywać rany i oparzenia, zdejmować kask motocykliście oraz pomagać dorosłym i niemowlakom przy zadławieniu. Na koniec zorganizowaliśmy małe manewry ratownicze, w których uczniowie klas podstawowych rywalizowali o tytuł najlepszej klasy w udzielaniu I pomocy.