Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Odwiedziny przedszkolaków
W piątek 2 marca odwiedziła naszą szkołę grupa dzielnych przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łękińsku. Grupy przedszkolaków uczestniczyły w zajęciach z historii i języka angielskiego. Na zajęciach z języka angielskiego przygotowanych pod opieką Pani Ewy Siedlarek młodzi uczniowie nauczyli się, jak po angielsku mówimy „król, królowa, korona, zamek, itp." a także poznali i uczyli się odpowiadać na pytanie „Gdzie mieszka król" oraz „Gdzie ty mieszkasz". Przygotowane zadanie były różnorodne i obejmowały zarówno naukę piosenki, rozsypanki wyrazowe, rozpoznawanie słów czy też dopasowywanie obrazków i angielskich nazw. Lekcję j. angielskiego z dużym zaangażowaniem przygotowali dla najmłodszych uczniowie z klasy I b. Natomiast lekcję z historii dla milusińskich poprowadziła Monika Ludwiczak z klasy IIa oraz Mateusz Szcześniak i Filip Sidoruk, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kubś. W trakcie spotkania z historią przedszkolaki przeniosły się w barwny świat średniowiecznego rycerza, poznali elementy ubiory rycerskiego, cechy średniowiecznego rycerza. Przedszkolaki spotkały się z rycerzem i jego giermkiem, co dało możliwość rozmowy o tym kto mógł zostać rycerzem i jakie etapy służby przechodził.