Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień przedsiębiorczości – gala finałowa konkursu
9 marca 2018 r. pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz, koordynatorzy akcji: p. Katarzyna Wojtania, p. Eliza Jagła oraz uczniowie: Magdalena Wójcik, Marta Rozpędowska, Błażej Ćwiek, Jan Kowalczyk uczestniczyli w gali podsumowującej 14 edycję „Dnia przedsiębiorczości”. Uroczystość odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w obecności pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Pani Minister pogratulowała laureatom i wręczyła dyplomy, statuetki i nagrody.
Dzień przedsiębiorczości to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wspierający w podejmowaniu przez młodych ludzi decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Ideą programu jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z przedsiębiorstw i instytucji – w edukację młodzieży. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli firm osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin w pracy na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikują oni swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza książkowa.
W roku 2017 w programie wzięło udział 35 868 uczniów, 630 szkół i 12 308 firm i instytucji z całej Polski. Podczas piątkowej gali nagrodzone zostały tylko 23 najaktywniejsze szkoły, wśród nich oczywiście znalazła się nasza szkoła. Laureatką konkursu została uczennica klasy II b Magdalena Wójcik, która za przygotowaną prezentację pt. „Jak Dzień przedsiębiorczości wpłynął na moje decyzje zawodowe?” otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Po zakonczeniu gali zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik.