Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Praktyki zawodowe klasy III t

Uczniowie klasy III technikum rozpoczynają od 12 marca 2018 r. - 2 tygodniowe praktyki zawodowe w ramach kształcenia w zawodzie technik mechatronik. Grupa 14 uczniów wraz z opiekunami, 11 marca 2018 r. wyjechała do Niemiec, gdzie odbędzie się 2-tygodniowy staż zawodowy dotyczący „Komputerowego wspomagania projektowania przy użyciu AutoDesk (AutoCAD 2D, AutoCAD 3D oraz Inventor)” w placówce kształcenia zawodowego „WBS TRAINING AG” w Dreźnie. W projekcie zastosowane zostaną elementy Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET). Praktyki odbywają się w ramach projektu pt. „Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie - gwarancją sukcesu i kariery zawodowej" o nr 2016-1-PL01-KA102-025259, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego". Pozostali uczniowie klasy - grupa 15 uczniów odbędzie praktyki w PGE Oddział Elektrowni i Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Kolejne 2 tygodnie praktyk i wymiana uczniów, odbędą się w dniach 8 - 21 kwietnia 2018 r.