Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do kina na "film auf Deutsch"
7 marca 2018 uczniowie naszej szkoły razem z p. P. Szczepaniak oraz p. M.  Majewską uczestniczyli w projekcji filmu w języku niemieckim pt.,, W ułamku sekundy” ("Aus dem Nichts")w częstochowskim kinie studyjnym. Film - nagrodzony Złotym Globem w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny - opowiada o kobiecie, która po tragicznej śmierci męża  i syna podejmuję walkę o sprawiedliwość. Twórca Filmu Fatih Akin stworzył dzieło głęboko poruszające i skłaniające do refleksji. Po seansie trudno nie zadać sobie pytania gdzie stoi granica pomiędzy miłością, a nienawiścią, za którą kończy się nasze człowieczeństwo. Uczniowie już kolejny raz mieli możliwość poznania najnowszej produkcji filmowej z Niemiec oraz osłuchania się z językiem niemieckim.