Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ratownicy Kpp w kontynuują działania profilaktyczne w Bełchatowie
W dniu 12.03.2018 uczniowie klasy III C ratowniczo-medycznej po raz kolejny przekazywali wiedzę młodszemu pokoleniu. Tym razem byliśmy gośćmi w Szkole Podstawowej nr 4 w Bełchatowie, w której został zorganizowany dzień pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi ratownicy uczyli ogniw łańcucha ratunkowego, układania w pozycję bezpieczną, wykonywania R-K-O na fantomach z użyciem AED, opatrywania ran i oparzeń, zdejmowania kasku motocykliście oraz pomagania dorosłym i niemowlakom przy zadławieniu. Na koniec zorganizowaliśmy małe manewry ratownicze, w których uczniowie klas podstawowych rywalizowali o tytuł najlepszej klasy w udzielaniu pierwszej pomocy.