Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Łodzi 14.03. 2018

14 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do Łodzi, aby obejrzeć interaktywną wystawę „Leonardo” oraz uczestniczyć w musicalu „Les Misérables”, który był grany na scenie Teatru Muzycznego. Wystawa poświęcona wielkiemu artyście włoskiego renesansu była dla wszystkich pewnym zaskoczeniem, ponieważ Leonardo da Vinci został pokazany nie jako malarz, lecz inżynier i architekt.  Zwiedzającym udostępniono ponad siedemdziesiąt eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Wymienione eksponaty oraz treści multimedialne tematycznie są związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera.
Charakteryzują się one wyjątkową urodą i zadziwiają kreatywnością twórcy. Prezentują także proces twórczy – od koncepcji, szkicu i ostateczne powstanie modelu. Nie wszystkie maszyny i urządzenia doczekały się realizacji.
Wystawa ma na celu przekazanie dodatkowej wiedzy o Leonardo da Vinci, jego geniuszu i relacji ze światem zewnętrznym, a także znaczenia aktywnej obserwacji świata w formowaniu się jego technicznej wyobraźni.
„Les Misérables” to światowej sławy musical Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila. Jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo.
Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają  się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert. Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje  się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości.„Les Misérables” to musical wszech czasów, niemal wszystkie piosenki stały się przebojami.
Zarówno wystawa jak i spektakl spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród młodzieży. Uczniowie już kolejny raz w tym roku szkolnym mieli możność uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.