Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Liczby Pi
Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca z uwagi na amerykańską pisownię daty - 3.14. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. Pierwszy raz świętowano go w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco. W dniu 14 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Liczby Pi. W ramach obchodów uczniowie klas IIa, IIT wraz z nauczycielami matematyki zrobili gazetkę związaną z liczbą Pi i Dniem Matematyki, upiekli pyszne babeczki i ciasteczka, na których widniała liczba Pi, przygotowali dekorację klasy matematycznej oraz zorganizowali i przeprowadzili konkurs pod hasłem „Dzień liczby Pi". W konkursie uczestniczyły cztery czteroosobowe drużyny złożone z uczniów Gimnazjum w Kleszczowie. W konkursie uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą matematyczną, rozwiązując zadania związane z liczbą Pi oraz pomysłowością. Zawody przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze. Atrakcją imprezy był występ wokalny uczennicy klasy Ia Kingi Kubik.
Dzień ten był okazją do dobrej zabawy oraz oswojenia uczniów z matematyką.