Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PROJEKT UNIWERSYTET DZIECIĘCY – SPOTKANIE CZWARTE
W poniedziałek 19 marca odwiedziły nasz szkołę najmłodsi z Publicznego Przedszkola w Łuszczanowicach. Młodzi uczniowie uczestniczyli w zajęciach z j. angielskiego oraz chemii. Na zajęciach z chemii dzieci poznawały właściwości materii, czyli ciał stałych, cieczy i gazów. Najmłodsi wraz z pomocą uczniów naszej szkoły – Filipa Tokarskiego, Roksany Freus, Wiktorii Ochockiej i Natalii Woch z klasy III c - otrzymali wodór i dwutlenek węgla, obserwowali spalanie magnezu, przeprowadzali doświadczenie „Lokomotywa", a także obserwowali zjawisko dyfuzji, czyli rozchodzenie się barw w ciepłej i zimnej wodzie. Zajęcia w języku angielskim były tym razem przeprowadzone przez uczennice z klasy I b – Julię Pabich, Wiktorię Krzak i Martynę Chyłę. Tematem przewodnim była wiosna oraz pogoda. Dzieci utrwaliły i poznały słownictwo, którym można opisać pogodę, nauczyły się nowej piosenki, a tym samym poznały zdanie „How's the weather", czyli „Jaka jest pogoda". Następnie w celu utrwalenia poznanego słownictwa dzieci rozwiązywały zadania i bawiły się w zabawę „Hot-cold", podczas której dzieci musiały znaleźć przedmiot typowy dla danej pogody a następnie go nazwać, np. „umbrella", „sun cream", „flip-flops", „sunglasses", „fan". Dzieci były bardzo aktywne i śmiałe, dlatego nasze zajęcia przebiegały sprawnie i wesoło. Niecierpliwie czekamy na kolejne spotkanie w kwietniu!