Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sentymentalno-romantyczne spacery i badanie terenu
Klasa II b i grupa sportowa z II c odwiedziły 18 kwietnia niezwykły polski zabytek - sentymentalno-romantyczny ogród w Arkadii i pałac z ogrodem w Nieborowie. Celem wyjazdu była przede wszystkim realizacja wymagań podstawy programowej z języka polskiego (I 2. 1); I 3. 2); II 1. 1); II 1. 3); II 3. 2)) oraz kształcenie umiejętności poruszania się w terenie zgodnie z otrzymanymi wytycznymi, w tym mapami. Uczniowie zapoznali się z założeniami romantycznych ogrodów, z ich symboliką i historią. W trakcie zwiedzania samodzielnie badali poszczególne budowle, korzystając z otrzymanych materiałów. Mieli możliwość przypomnienia sobie mitu akadyjskiego czy mitu o Niobe i znalezienia ich odbicia w kompozycji i specyfice ogrodu. Efektem spaceru będą prezentacje pokazujące dawne ogrody widziane oczami współczesnego nastolatka.
W Nieborowie po obejrzeniu pałacu i wysłuchaniu jego historii oraz ciekawostek z życia codziennego dawnych mieszkańców (pozwalających lepiej zrozumieć wiele XVIII i XIX-wiecznych tekstów literackich) uczniowie wzięli udział w grze, w której wcielali się w dawnych mieszkańców majątku ziemskiego i odkrywali zakamarki Nieborowa.