Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

UNIWERSYTET DZIECIĘCY – SPOTKANIE PIĄTE
W poniedziałek 16 kwietnia odbyło się już przedostatnie spotkanie z uczniami z Publicznego Przedszkola w Łuszczanowicach. Na lekcji fizyki najmłodsi uczyli się o oddziaływaniach grawitacyjnych i magnetycznych. Dzieci poznały też budowę układu słonecznego a na koniec rysowały swoją wymarzona planetę. Z kolei na lekcji języka angielskiego, którą pod okiem p. Siedlarek przygotowali uczniowie z klasy II b – Bartłomiej Nowak i Mikołaj Adamik, młodzi uczniowie nauczyli się wyrażenia ‘I can’, czyli ‘Ja potrafię’. Dzielne przedszkolaki budowały krótkie zdania z tym wyrażeniem, dzięki czemu dzieci utrwaliły też czasowniki takie jak: pływać, latać, śpiewać, biegać, tupać, itp. W drugiej części spotkania młodzi uczniowie mieli okazję „przejechać się autobusem”, co było możliwe dzięki piosence „The Wheels on the bus…”. Widać było, że dzieci miały wiele frajdy, bo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Czekamy na ostatnie już spotkanie w czerwcu!