Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z dietetykiem
W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła kontynuuje udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". W ramach działań promujących zdrowie Pani Marta Szataniak zaprosiła do szkoły 23 kwietnia znakomitą, odnoszącą sukcesy dietetyk Panią Sławomirę Tokarską , która w ramach projektu przeprowadziła w klasach I i II o profilu ratowniczo- medycznym spotkanie na temat zdrowego stylu życia, zdrowego odżywania i roli aktywności ruchowej w naszym życiu. W sposób niezwykle ciekawy zachęcała do świadomego odżywiania się, dobierania odpowiednich produktów, wyeliminowania z codziennego menu cukru i dbania o własne ciało. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to co, i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani dietetyk zwróciła uwagę także na tak często stosowaną w dzisiejszych czasach suplementację. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami ze strony słuchaczy, na które Pani dietetyk udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Pięknie Dziękujemy.