Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK – awans do etapu Wojewódzkiego
W dniu 28 kwietnia br. w okolicach Parku Olszewskich odbyły się 28. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Impreza to cykliczna kontrola wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na starcie stawiło się tym razem 8 drużyn ze szkół rejonu bełchatowskiego, które rywalizowały w siedmiu kolejnych konkurencjach. Zawody rozpoczęły się odprawą jury oraz kapitanów poszczególnych drużyn. Imprezę w otworzył Prezes Oddziału Okręgowego PCK w Bełchatowie Pan Jan Ogrodniczak. Zmagania trwały całe przedpołudnie. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się wiedzą merytoryczną i praktyczną z udzielania pierwszej pomocy w pozorowanych zdarzeniach. Emocje były nie małe. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły z klas ratowniczo-medycznych w składach: Magda Drećko, Magda Grzesiak, Roksana Freus, Wiktoria Ochocka, Natalia Woch które zajęły IV miejsce, po wielu dogrywkach. III miejsce zajęli uczniowie klasy I: Karolina Badowska, Magda Głowacz, Wiktoria Pawełoszek, Oliwia Kobędza, Wiktoria Solecka i Jan Stochniałek.  Zwyciężyły uczennice klasy II w składzie: Magdalena Muskała, Karolina Cieślak, Katarzyna Zinówko, Wiktoria Hałaczkiewicz  i Weronika Piątczak – dziewczęta awansowały do etapu Wojewódzkiego , który odbędzie się 12.05 w Łodzi. Gratulujemy!