Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazd w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu KINOSZKOŁA
28 marca 2018 r. klasy III C, III B i IIB wzięły udział w projekcji filmu pt. „Zatrzymać” („Keeper”) w reżyserii G. Senez`a. Film opowiada o parze nastolatków i bardzo poważnym problemie, z którym muszą się zmierzyć, gdy 15-letnia Melanie odkrywa, że jest w ciąży ze swoim chłopakiem, Maximem, jej równolatkiem.
„Zatrzymać” jest solidnym, realistycznym, świadomie nieefektownym filmem - z tych, co wolą obserwować, niż oceniać Przez znaczną swoją część film jest dość schematyczny, i nieprzypadkowo, gdy w ostatnich 20 minutach schodzi z utartej ścieżki, robi się najbardziej interesujący i dramatyczny.
Jego konwencjonalność jednak ani przez moment nie przeradza się w sztuczność. Przeciwnie, główną siłą filmu jest autentyczność: występujące w nim postacie wydają się w swoich zachowaniach i reakcjach prawdziwe. Maxim i Melanie są parą dzieciaków, nie ogarniających sytuacji ani jej konsekwencji, poruszających się po omacku, intuicyjnie, pod dyktando emocji. Historia prowadzona jest z męskiej perspektywy i to Maxime – naiwny, niekiedy gruboskórny i nieuważny, ale zasadniczo uczciwy - jest tu głównym bohaterem.
Młodzi muszą podjąć bardzo trudną decyzję, a w dodatku nie są w niej suwerenni – ich rodzice także mają w tej sprawie coś do powiedzenia. Czy w tej grze emocji i praktycznych kalkulacji uda się „zatrzymać” dziecko ?
Projekcję filmu poprzedziła ciekawa prelekcja, mówiąca o różnych aspektach „Dorosłych problemów nastolatków”.