Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obóz geograficzno-językowy Belgia/ Anglia/ Francja
Dnia 21 maja 2018 roku uczniowie klas I a oraz IIb Liceum Ogólnokształcącego w Kleszczowie wyruszyli na obóz geograficzno-językowy do Belgii/ Anglii/ Francji. Opiekę nad uczniami sprawowali p. dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz oraz nauczyciele p. Małgorzata Bugajska, p. Marzena Klima, p. Emilia Ławska, p. Milena Majewska, p. Ewa Siedlarek. Pierwszym przystankiem w podróży była Antwerpia, Belgia. Spcerując po pięknym mieście zwiedzaliśmy Rynek Głowny, Ratusz Miejski, zabytkowe kamienice, katedrę NMP, Muzeum an de Stroom oraz port. Następnego dnia autobus dowiózł uczestników wycieczki do miejscowości Calais we Francji. Dalej promem do Dover w Anglii, oraz ponownie autobusem do Londynu.
Zwiedzanie rozpoczęto od Muzeum Historii Naturalnej. Następnie zobaczyliśmy Tower Bridge, Globe Theatre, mieliśmy okazję podziwiać piękne widoki Londynu z London Eye. Spacerując zobaczyliśmy Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, National Gallery oraz The city of London - gdzie skupia się większość działalności handlowo-bankowej. Ostatnim punktem była Oxford Street. Kolejny dzień uczestnicy spędzili w pobliskim mieście Cambridge. Po zwiedzaniu The University of Cambridge, Trinity College, St. John’s College, King’s College oraz kaplicy King's College uczniowie przepłynęli rzeką Cam. Następnię odbyły się zajęcia w szkole językowej, gdzie uczniowie spędzili czas rozwijając swoje zdolności językowe pod opieka brytyjskich nauczycieli. Później uczniowie przeprowadzili ankietę wśród napotkanych osób na temat ich pochodzenia i celów przyjazdu do Cambridge.
Ostatnim przystankiem w podróży był pobyt w Lille, Francja gdzie uczniowie mogli zjeść lunch oraz zobaczyć najważniejsze atrakcje miasta. Po długiej i męczącej podróży, wróciliśmy do domu. Pogoda dopisała, wycieczka poszerzyła nasze horyzonty. Na pewno każdy z nas długo zapamięta ten wyjazd i będzie go mile wspominał.  GALERIA