Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III i IV Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy „ Pierwsza Pomocy” dla klas ratowniczo-medycznych
21 maja 2018 roku podczas turnieju uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych sprawdzali swoje umiejętności z zakresu ratowania ludzkiego życia. Do Nowej Rudy przyjechały reprezentacje aż 51 szkół z całej Polski. Czteroosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalne. Rywalizacja odbywała się w części teoretycznej (test pisemny) oraz praktycznej, podczas której Komisja Konkursowa sprawdzała umiejętność ratowania ludzkiego życia. W przerwie odbył się pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Państwową Straż Pożarną z Nowej Rudy oraz Pogotowie Ratunkowe z Kłodzka i Świdnicy. Wśród szkół ponadgimnazjalnych nasza reprezentacja szkoły zajęła III i IV miejsce po dogrywce gdzie jednym punktem przegraliśmy srebro i brąz.
III miejsce zdobyły : Magdalena Muskała, Katarzyna Zinówko, Karolina Cieślak, Oliwia Łysik.
IV miejsce - Magda Drećko, Wiktoria Ochocka, Magdalena Grzesiak, Roksana Freus,
Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 21 maja odbył się XV Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”. Gratulujemy!