Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

DZIEŃ MECHATRONIKA
Podsumowanie i upowszechnianie rezultatów projektu PO WER
7 czerwca 2018 r. upłynął pod znakiem Dnia Mechatronika. Wydarzenie swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:
• przedstawiciele Gminy Kleszczów – pani Renata Szczekocka- Kierownik Referatu Zdrowia, Oświaty, Kultury i Promocji,
• przedstawiciele PGE GIEK S.A.:
- PGE Górnictwo i energetyka Konwencjonalna S.A. – Centrala Spółki:
1. Pan Maciej Kapczyński - Kierownik Biura Strategii Zarządzania Zasobami Ludzkimi
2. Pan Andrzej Dziedziczak – Główny specjalista ds. projektów HR
- Oddział Elektrownia Bełchatów:
1. Pan Piotr Tasarz – Kierownik Wydziału HR
2. Pani Karolina Babert – Sobczyk – Starszy specjalista ds. HR – Koordynator
- Oddział Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów:
1. Pani Lucyna Zyberyng – Dyrektor Ekonomiczno – Finansowy
2. Pan Bartosz Brzuzy – Zastępca Kierownika Działu Rozoju Kadr i Polityki Płacowej.
• przedstawiciele Rady Rodziców,
• lokalne media,
• przedstawiciele szkół biorących udział w projekcie „Od ignoranta do eleganta”,
• uczniowie gimnazjum w Kleszczowie.
Warto dodać, że uroczystość była otwarta także dla mieszkańców gminy Kleszczów.
Pierwszym punktem wydarzenia było uroczyste podsumowanie drugiej części projektu „Europejska mobilność uczniów i absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie – gwarancją sukcesu i kariery zawodowej”, który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".Projekt skierowany jest do uczniówi absolwentów Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, którzy kształcą się lub ukończyli kształcenie w zawodzie technik mechatronik. Obecna klasa trzecia w roku szkolnym 2017/18 wzięła udział w tym projekcie poprzez realizację dwutygodniowych praktyk zawodowych w Dreźnie, w czasie których uczniowie szkolili się w zakresie projektowania i konstruowania urządzeń z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych AutoCAD oraz Inventor.Zdobytą wiedzą i doświadczeniem uczestnicy projektu podzielili się z zebranymi w auli SOLPARKU podczas oficjalnego spotkania w ramach Dnia Mechatronika. Uczniowie: Kamil Chłopik i Damian Strumiłło - przybliżyli ideę projektu, jego poszczególne etapy i cele, przedstawili szczegóły związane z realizacją programu stażu, opowiedzieli jak wykorzystują zdobyte umiejętności oraz przy pomocy prezentacji multimedialnej na przykładzie projektu samochoduzaprezentowali swoją pracę podczas stażu. Kolejni uczestnicy projektu: Wojciech Brandt i Mateusz Tyl opowiedzieli o programie kulturalnym. Zaprezentowalifotoreportażo miejscach, które zwiedzili podczas pobytu w Niemczech. Mówili o podniesieniu swoich umiejętności językowych, wzroście pewno¬ści siebie, o niemieckiej tradycji, kulturze oraz sztandarowych zabytkach. Następnie każdy uczestnik projektu otrzymał z rąk pani Dyrektor dokument będący potwierdzeniem zdobytej wiedzy, umiejętności oraz kompetencji personalnych i społecznych w ramach odbytego stażu zagranicznego, czyli EUROPASS MOBILNOŚĆ. Certyfikat ten wydawany w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej), ułatwi uczniom znalezienie atrakcyjnej pracy na rynku krajowymlub zagranicznym. Rozmowy na temat stażu, jego efektów odbywały się również w kuluarach, podczas przygotowanego na tę okoliczność poczęstunku.
Ważnym punktem Dnia Mechatronika były warsztaty, które w ramach upowszechniania rezultatów projektu przygotowali jego uczestnicy, czyli uczniowie obecnej klasy trzeciej technikum. Zajęcia odbyły się w programach AutoCad i Inventor, a obecni na nich goście pod czujnym okiem naszych uczniów przeszli przyspieszony kurs projektowania konstrukcji mechanicznych, generowania dokumentacji i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn. 
GALERIA