Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zajęcia na Politechnice Łódzkiej
14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IT oraz IIT uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Łódzkiej. W ramach zajęć uczniowie klasy IT pod kierunkiem dr inż. Jacka Świniarskiego zostali zapoznani z podstawowymi testami wytrzymałościowymi takimi jak: próba statyczna rozciągania metali, próba statyczna ściskania metali, próba twardości, próba udarności. Uczniowie klasy pierwszej technikum mieli możliwości zapoznawania się z infrastrukturą Instytutu Obrabiarek i TBM, jednocześnie poznali podstawowe zagadnienia z obróbki skrawania na obrabiarkach CNC. Uczniowie zostali przeszkolenie z fundamentalnymi zasadami programowania obrabiarki CNC a w szczególności programowania frezarki 5 – osiowej firmy DMU ze sterowaniem Heidenhain iTNC 5330. Uczniowie klasy drugiej technikum uczestniczyli w zajęciach w Katedrze Technologii Materiałowych i Systemów Produkcji gdzie pod bacznym okiem prowadzącego zajęcia wykonali samodzielnie formę odlewnicza i dokonali jej odlania.