Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zakończyła się II edycja Projektu „Wolontariusz w Przedszkolu”
W czwartek 21 czerwca 2018 roku zakończyła się II edycja projektu „Wolontariusz w Przedszkolu”. Projekt trwał od października do czerwca bieżącego roku szkolnego i dotyczył współpracy wolontarystycznej pomiędzy Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Łuszczanowicach a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie polegającej na pomocy nauczycielom przedszkola we wspieraniu indywidualnego rozwoju wychowanków oraz popularyzacji gier planszowych wśród przedszkolaków, w celu rozwijania logicznego myślenia i współdziałania w grupie. W działania wolontarystyczne zaangażowali się uczniowie klasy IIB Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II- Mikołaj Adamik i Bartłomiej Nowak. Przez cały rok, co środę, po zajęciach lekcyjnych chodzili do przedszkola i grali z dziećmi w gry planszowe. Można by zadać pytanie po co to robili i co z tego mieli. Otóż gry planszowe przede wszystkim zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie szkolnych stresów i pozwalają wczuć się nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Rozwijają umiejętności społeczne i interpersonalne. Z rozmów z uczniami, przedszkolakami, ich rodzicami i nauczycielkami wynika, że zarówno nasi uczniowie, jak i młodsze dzieci bawiły się doskonale i mamy nadzieję, że podobny projekt będzie realizowany w przyszłym roku szkolnym. Opiekunem i kordynatorem całego przedsięwzięcia był pedagog szkolny – p. Beata Wysmułek.