Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Udana akcja krwiodawcza
Pierwsza w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa miała miejsce w dniu 14 września 2018 roku na terenie SOLPARKU. Organizatorem akcji był Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi oraz naszymi wolontariuszami – uczennicami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie: Katarzyna Zinówko, Magdalena Muskała, Weronika Banaszczyk, Maria Miśkiewicz, Martyna Witkowska i Julia Kowalska z kl. IIIC oraz Kamila Karp i Natalia Kierasińska z kl. IIIB, które pomagały przy rejestracji potencjalnych krwiodawców. Na uznanie zasługują również młodzi dawcy, pełnoletni uczniowie liceum i technikum. Tym razem zgłosiło się ich około 30, z czego aż 21 oddało krew. Z każdą akcją ilość dawców, a także świadomość niesienia pomocy pod postacią dzielenia się krwią, rośnie i to bardzo nas cieszy. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną akcję w dniu 23 listopada 2018 roku.