Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Festiwal Nauki i Kultury za nami
21.09.2018 w naszej szkole odbył się IV Festiwal Nauki i Kultury pod hasłem „Przyszłość jest niebieska” W trakcie festiwalu w pokazach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły wzięli udział uczniowie m. in. ze szkół podstawowych w Kleszczowie, Łękińsku, Brudzicach, Białej, Miedźnie i Sulmierzycach. Odwiedziło nas ponad 200 uczniów oraz indywidualni goście. W trakcie festiwalu odbywały się pokazy robotów przygotowane przez Politechnikę Śląską (dr inż. Tomasz Stenzel oraz dr inż. Maciej Sajkowski – w prezentacji robotów brali udział uczniowie naszych klas technikum, uczniowie szkół podstawowych oraz zaproszeni nauczyciele. Podczas festiwalu odbywały się wykłady i warsztaty dotyczące spektrum autyzmu prowadzone przez specjalistów z Fundacji Navicula (dr n. med. Anna Rozetti, mgr Joanna Wójcik, mgr Aneta Lenarczyk) oraz Fundacji Prodeste (dr Joanna Ławicka oraz lek. med. Ewa Dobiała) - w tych zajęciach uczestniczyło około łącznie około 160 nauczycieli z powiatu bełchatowskiego, radomszczańskiego, pajęczańskiego i piotrkowskiego. Zainteresowanie tematyką wykładów było bardzo duże, co było szczególnie widoczne podczas warsztatów oraz dyskusji prowadzonej z zaproszonymi gośćmi na auli przez naszych absolwentów – Kamilę Frach oraz Dawida Frukacza. Również uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wykładach, co zapewne przełoży się na ich większe kompetencje społeczne i zrozumienie jak ważna jest samoświadomość każdego z nas - niezależnie od tego czy jesteśmy neurotypowi czy autystyczni. Zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję festiwalu.


GALERIA