Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wrześniowe spotkanie maturzystów ze studiami
21 września 2018 roku uczniowie klas maturalnych (kl. III B, kl. III C i kl. IV T) wraz z opiekunami: doradcą zawodowym p. Renatą Kiną- Neuman, pedagogiem szkolnym p. Beatą Wysmułek oraz wychowawcą klasy III B p. Agnieszką Kukiełą udali się do Krakowa na Uniwersytet Jagielloński do Auditorium Maximum na Salon Maturzystów Perspektywy 2018.  Jest to dwunasta edycja tego wydarzenia, która w tym roku obejmuje 16 miast akademickich.  „Salon maturzystów” to największa w Polsce kampania informacyjna dla uczniów klas maturalnych. Formuła imprezy jest niezwykle bogata. Obejmuje między innymi warsztaty, wykłady inspiracyjne, porady ekspertów z przychodni psychologiczno-pedagogicznych i urzędów pracy, badania predyspozycji, czy próbne egzaminy z przedmiotów maturalnych. Maturzyści znajdą zatem na „Salonie…” wszystko, co może ich zainteresować i pomóc w zaplanowaniu nauki!
W trakcie krakowskiego Salonu nasi uczniowie uzyskali komplet informacji na temat matury od ekspertów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Uczestniczyli m.in. w wykładach:
„Przede wszystkim myśl - jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”
Prowadzącym był p. Piotr Ludwikowski - ekspert OKE w Krakowie ,
„Egzamin maturalny z geografii”, prowadzący: Mieczysław Sowa - ekspert OKE z Krakowa
„Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego”,prowadzący: Teresa Bulska-Leśniak - ekspert OKE w Krakowie
Poznali też szczegóły wymagań rekrutacyjnych „z pierwszej ręki”, czyli bezpośrednio od przedstawicieli uczelni z całego kraju. Taka praktyczna wiedza pomoże optymalnie zaplanować strategię przygotowań do egzaminu dojrzałości i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.
Po pobycie na Salonie udaliśmy się na zwiedzanie Starego Miasta. Sercem Krakowa i żywym centrum jego kultury jest oczywiście Rynek Główny, a na Rynku Sukiennice, gdzie zwiedziliśmy Galerię sztuki polskiej XIX wieku. Mieliśmy również okazję słyszeć słynny Hejnał Mariacki grany z wież Kościoła Mariackiego będącego jednym z symboli Karkowa. Po spacerze nad Wisłą pozostawiając za sobą Wawelskie Wzgórze w doskonałych humorach powróciliśmy do Kleszczowa.